Zopár včerajších foto z košického Ikarusu 280

Na stredajšej akcii košickej detskej železnice v Čermeli zvážal do prímestskej časti kyvadlovou dopravou všetkých záujemcov dnes už historický kĺbový autobus Ikarus 280. Ten brázdil kedysi košické ulice ako autobus MHD.  Keďže si časy zlatej éry týchto autobusov dobre pamätám, viem, v akom otrasnom stave tieto Ikarusy jazdili na linkách. Vcelku príjemne ma preto prekvapil pomerne slušný a udržiavaný stav tejto 280-tky. A to je fajn. Na akcii mi chýbala košická ŠL-ka, ktorá má údajne nejaké problémy s motorom a preto nakoniec nedorazila. Dúfajme, že ju uvidíme na Cassovii Retro 2013 alebo na inom podujatí.

text a foto: Jaroslav Verlík

Komentárov

  1. Jaro:
    Motor už má v poriadku, len má teraz vraj nejaký problém s papiermi, preto teraz nechodí…

  2. Uhm tak netusim, ja som sa len vcera pytal sofera Ikarusu a ten hovoril ze maju nieco s motorom alebo startovanim a ze povodne sa na Cermel chystali. Je ale mozne ze aj nieco okolo papierov.

  3. Ja mám túto informáciu z prvej ruky od jedného z chlapov, čo sa o ŠL starajú. Je ale pravda, že nedávno sa podrobila veľkej oprave motora.

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.