INFORMÁCIE PRE ČITATEĽOV

Vážení čitatelia, organizátori podujatí, predsedovia klubov, majitelia firiem! Našu prácu väčšina z vás pozná už 15 rokov. Fungujeme nepretržite od roku 2006 a prinášame čitateľom, fanúšikom veteránov aj podujatí s historickou dopravnou technikou, po celý rok informácie o akciách, zaujímavosti, reportáže, pozvánky, odborné články a mnoho ďalších informácií.

Práve v júli 2006 tento portál uzrel svetlo sveta. Pri príležitosti 15-tych narodenín sme sa preto rozhodli posunúť náš a vás portál na novú vyššiu úroveň – začíname vydávať digitálny časopis časopis Veterány.EU. Iste si pamätáte, že doposiaľ vyšlo niekoľko občasných ročeniek s rovnomenným názvom Veterány.EU. Teraz sme sa po rokoch odkladania konečne kapacitne uvoľnili na to, aby sme zvládali prejsť na mesačník.

Prvé vydanie mesačníka Veterány.EU výjde k 1.8.2021. Časopis bude distribuovaný dvoma spôsobmi:

 • ako digitálna edícia – jednoducho si každé vydanie BEZPLATNE otvoríte z nášho webu, pričom nezáleží, či používate stolový počítač, notebook, tablet alebo smartfón a takisto ľubovoľný operačný systém,
 • ako klasické papierové vydanie – ak budete chcieť Veterány.EU vlastniť aj v papierovej forme ako klasický časopis, každé vydanie bude stáť 5 € + poštovné.

Časopis bude vychádzať 10-krát v roku, okrem januára a februára, vždy k 1. dňu v každom mesiaci. Digitálna edícia časopisu bude obsahovať nielen texty a fotografie, ale aj animované fotogalérie, videá, zvukové podcasty a interaktívne prvky.

INFORMÁCIE PRE PARTNEROV A KLIENTOV

Vážení kolegovia, istotne z vlastnej skúsenosti viete, že ak chcete robiť niečo kvalitne a poriadne, nezaobíde sa to bez peňazí. Je to skrátka tak. Aj my na Veteránoch.EU sme dlho premýšľali nad tým, ako skvalitniť našu prácu, posunúť ju na vyššiu úroveň a poskytnúť vám možnosť a priestor byť oveľa viac videný a propagovaní, než iní. A tým priestorom budú stránky nášho bezplatného časopisu Veterány.EU, ktorý si bude môcť ktokoľvek stiahnuť do mobilu alebo prezerať online na našom webe.

Našimi stabilnými a dlhoročnými čitateľmi a vašimi potencionálnymi klientmi sú najmä fanúšikovia veteránov, dopravnej techniky, rodiny s deťmi, ktorí hľadajú tipy na zaujímavé výlety pri spoznávaní dopravnej histórie na Slovensku, ale v neposlednom rade aj odborníci a podnikateľské firmy z fachu – renovátorské dielne, obchody a náhradnými dielmi a doplnkami, obchodnící s autami, remeselné služby a podobne.

Doterajší web aj nový časopis Veterány.EU poskytuje skvelý a dlhoročne overený priestor pre prezentáciu vašich veteránskych a klubových podujatí, akcií pre širokú verejnosť, prezentáciu techniky, propagáciu komerčných služieb a činností (renovácie na zakázku, výroba dielov, predaj doplnkov a podobne).

Našu ponuku spolupráce sme pripravili pre jednotlivé segmenty takto:

PONUKA – NEKOMERČNÍ KLIENTI – MEDIÁLNA SPOLUPRÁCA

Pre nekomerčných klientov – občianske združenia a veteránske kluby – poskytujeme ročné balíky propagácie a mediálnej spolupráce. Za jedinú cenu 240 € / rok získate:

 • pravidelné uverejňovanie pripútavok na vaše akcie a podujatia počas celého roka, v spravodajskej časti webu Veterány.EU ako doposiaľ,
 • 5 x písané reportáže alebo rozhovory s fotografiami aj multimédiami, vždy do najbližších vydaní časopisu Veterány.EU – z vašich podujatí, akcií, dielní a podobne (rozsah článkov do 6 strán v každom vydaní),
 • grafické a mediálne spracovanie v cene,
 • zápis v klube našich partnerov, s priamym odklikom na vaše webové stránky

PONUKA – KOMERČNÍ KLIENTI – OBCHOD, PREDAJ, SLUŽBY DIELNE, DOPLNKY

Pre komerčných klientov – najmä obchody s náhradnými dielmi, remeselné firmy, eshopy, renovačné prevádzky atď. – poskytujeme propagačné a reklamné priestory v dvoch úrovniach – celostranová inzercia (480 € / rok) a polstranová inzercia (240 € / rok). Za túto cenu získate:

 • celoročné uverejnenie vášho inzerátu na webovom portáli Veterány.EU
 • 5 x uverejnenie reklamy na inzertných stranách vo vydaniach časopisu (výber mesiacov podľa vášho priania)
 • 1  x reportáž alebo rozhovor o vás, vašich činnostiach a podujatiach,
 • grafické a inzertné spracovanie v cene,
 • zápis kontaktných údajov v klube našich partnerov na webe aj v časopise, s priamym odklikom na vaše webové stránky

Príjmy z vašich objednávok nebudú vytvárať žiadne voľné zisky. Všetky peniaze použijeme len na pokrytie výrobných nákladov, reportážne cestovanie a odmenu redaktora Jaroslava Fila. Vydavateľ tohto portálu aj časopisu má totiž iné komerčné aktivity v cestnej doprave a tak Veterány.EU môžu pokojne zostať neziskovým projektom v duchu fanúšikovstva, dobrovoľníctva a podobne. Na svoju prevádzku, nevyhnutné náklady a zvýšenie kvality obsahov, si však musia zarobiť.

V prípade záujmu o spoluprácu alebo viac informácií nás neváhajte kontaktovať:

tel.: 0948 203 003
email: info@veterany.eu