Tip na september: Deň otvorených dverí vo Vozovni Jurajov dvor

P9191376BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava pozýva všetkých priaznivcov verejnej dopravy na Deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať už túto sobotu 17. septembra 2016 vo vozovni Jurajov dvor od 10:00 do 15:00. Fanúšikovia MHD sa môžu tešiť na prehliadku vozidlového parku Dopravného podniku Bratislava, či už historických alebo súčasných vozidiel. Tento rok budú pre návštevníkov pripravené aj odborné prednášky, prezentácie BID a záchrannej zdravotnej služby.

Pre priaznivcov verejnej dopravy bude určite zaujímavé nahliadnuť aj do zmodernizovaných električkových hál, ktoré Dopravný podnik Bratislava aj tento rok sprístupní verejnosti. Pre najmenších bude pripravený nafukovací hrad a príde aj kúzelník Wolf. Aj tento rok bude pripravená tombola s množstvom zaujímavých cien. Sprievodný kultúrny program, ktorý spestrí prehliadku vozidlového parku, bude pripravený už od 10:00 a odštartuje ho rocková kapela Atmosferik. Nasledovať bude skupina Robo Patejdl Band a nakoniec vystúpi spevák Peter Cmorik. Celé podujatie bude pod palcom moderátora Martina Šilana.

Novinkou tohtoročného Dňa otvorených dverí Dopravného podniku Bratislava bude špeciálny konvoj až 6 historických električiek (BMEŽ č. 18 + SGP č. 135, DPMB č. 38, BMEŽ č. 31, ČKD Tatra T2 č. 215, ČKD Tatra K2 č. 317 a ČKD Tatra T3 č. 275), ktorý bude vypravený o 14:00 priamo z Jurajovho Dvora.Fanúšikovia sa môžu previezť po trase Jurajov Dvor – Vajnorská – Nám. SNP – Obchodná – Radlinského – Račianske mýto a svoju jazdu konvoj ukončí vo vozovni Krasňany. Záujemcovia môžu nastúpiť aj vystúpiť na zastávkach počas celej trasy.

Harmonogram odborných prednášok:

11:00 – 11:45 HISTÓRIA MHD V BRATISLAVE prednáša Erik Žiak
12:00 – 12:45 Cestovanie v BID prednáša Ing. Peter Války
13:00 – 13:45 ELEKTROBUSY V BRATISLAVE prednáša Ing. Bronislav Weigl

Prednášajúci si pre Vás pripravili 30 minútové prednášky, ktoré sa uskutočnia v administratívnej budove (Jurajov dvor) – prízemie, vchod z bočnej strany (bufet). V následnej diskusii sa budete môcť opýtať na všetko, čo Vás k danej téme zaujíma.

Vstupy do areálu budú z Vajnorskej a Bojnickej ulice. Cestujúci sa môžu do depa dostať autobusmi č. 53, 57, 63, 65, 96, električkou č. 4 a trolejbusom č. 205.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

dod-letak

dod-letak_zadna-strana

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.