Tip na prázdniny: Radošinský a Vrbovský expres

ZÁPADNÉ SLOVENSKO – Spoločnosť Považskej dráhy Žilina a Občianske združenie Čango vás srdečne pozývajú na neopakovateľné jazdy historickým motorovým vlakom M 131.1443 “Kredenc” do Radošiny a Vrbového, ktoré sa uskutočnia cez víkend 9. a 10. júla 2011.

RADOŠINSKÝ EXPRES:

Nevšedná jazda nostalgickým vlakom na nepoužívanej trati Zbehy – Radošina dva krát denne. Staručký motoráčik sa na svoju púť vydá v sobotu 9. júla 2011 zo železničného múzea Bratislava-Východ, odkiaľ pokračuje cez Raču, Trnavu a Leopoldov až Zbehov, odkiaľ pokračuje až do Radošiny. Pri poslednej jazde z Radošiny pokračuje zo Zbehov do Leopoldova a odtiaľ do železničnej stanice Piešťany.

Cestovný poriadok:

Podľľa informácií z prvej ruky motoráčik zastaví aj v železničnej stanici Rača, aby do vlaku mohli nastúpiť aj tí, ktorí majú problém dostať sa na Východné.

VRBOVSKÝ EXPRES:

Zo železničnej stanice Piešťany sa v nedeľu 10. júla 2011 vydá staručký motoráčik na netradičnú jazdu do Vrbového, kde sa po 40. rokoch minulý rok aspoň na jeden deň vrátila osobná doprava. Mimoriadne vlaky budú do Vrbového premávať 4x denne a v železničnej stanici Vrbové pri každej jazde privíta dychová hudba. Po každej jazde do Vrbového bude prebiehať súťaž o tri vrbovské dukáty. Do pozornosti vám dávame aj Vrbovskú veselicu, ktorá sa uskutočné v sobotu 9. júla 2011.

Cestovný poriadok:

Vo vlaku platí jednosmerné cestovné 1,- €. Deti do 15 rokov sa prepravujú zadarmo.

Text: Jaroslav Filo
Zdroj: Spoločnosť Považskej dráhy Žilina

1 Comment

  1. Super, už sa neviem dočkať jazdy vlakom po starých známych koľajach. Ďakujem za informácie

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.