Tip na prázdniny: Premávka historického autobusu v Krakove (aktualizované)

KRAKOV – Až do 22. septembra 2013 sa počas víkendov a sviatkov môžete odviesť historickou električkou krakovského múzea premávajúcou na linke “O”. V dňoch 21. júla, 15. a 31. augusta 2013 sa k nej pridá aj historický autobus premávajúci na linkách “A”, “C” a “E”.

 

 

 

 

Trasa historického autobusu:

Linka “A” – 21. 07. 2013:
Rynek Główny – Rondo Mogilskie – Rondo Czyżyńskie – Plac Centralny – Kombinat

Linka “C” – 15. 08. 2013:
Azory – Wrocławska – Pawia – Dworzec Gł. – Św. Gertrudy – Stradomska – Korona – Wielicka – Nowy Bieżanów Południe

Linka “E” – 31. 08. 2013:
Rondo Grunwaldzkie – Rondo Grzegórzeckie – Al. Pokoju – Rondo Czyżyńskie – Plac Centralny – DH Wanda – Mistrzejowice

Cestovný poriadok linky “A”:

Kombinat (odjazd): 13:45, 14:45, 15:45, 16:45, 17:30. 18:15
Struga: 13:48, 14:48, 15:48, 16:48, 17:33, 18:18
Plac Centralny: 13:51, 14:51, 15:51, 16:51, 17:36, 18:21
Rondo Czyżyńskie: 13:54, 14:54, 14:54, 16:54, 17:39, 18:24
Wieczysta: 13:59, 14:59, 15:59, 16:59, 17:44, 18:29
Rondo Mogilskie: 14:04, 15:04, 16:04, 17:04, 17:49, 18:34
Dworzec Główny: 14:07, 15:07, 16:07, 17:07, 17:52, 8:37
Poczta Główna: 14:09, 15:09, 16:09, 17:09, 17:54, 18:39
Rynek Główny (przyjazd): 14:11, 15:11, 16:11, 17:11, 17:56, 18:41

Rynek Główny (odjazd): 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30
Poczta Główna: 13:35, 14:35, 15:35, 16:35, 17:35
Dworzec Główny: 13:37, 14:37, 15:37, 16:37, 17:37
Rondo Mogilskie: 13:41, 14:41, 15:41, 16:41, 17:41
Wieczysta: 13:45, 14:45, 15:45, 16:45, 17:45
Rondo Czyżyńskie: 13:50, 14:50, 15:50, 16:50, 17:50
Plac Centralny: 13:53, 14:53, 15:53, 16:53, 17:53
Struga: 13:55, 14:55, 15:55,16:55, 17:55
Kombinat (przyjazd): 13:57, 14:57, 15:57, 16:57, 17:57

 

Cestovný poriadok linky “E”

Most Grunwaldzki: 12:00,13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
Most Grunwaldzki: 12:03,13:03, 14:03, 15:03, 16:03, 17:03
Starowiślna: 12:07, 13:07, 14:07, 15:07, 16:07, 17:07
Rondo Grzegórzeckie: 12:11, 13:11, 14:11, 15:11, 16:11, 17:11
Rondo Czyżyńskie: 12:21, 13:21, 14:21, 15:21, 16:21, 17:21
Plac Centralny: 12:25, 13:25, 14:25, 15:25, 16:25, 17:25
Os. Zgody: 12:27, 13:27, 14:27, 15:27, 16:27, 17:27
DH Wanda: 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30
Os.Złotego Wieku: 12:35, 13:35, 14:35, 15:35, 16:35, 17:35
Mistrzejowice (príjazd): 12:37, 13:37, 14:37, 15:37, 16:37, 17:37

Mistrzejowice (odjazd): 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00
Os.Złotego Wieku: 13:02, 14:02, 15:02, 16:02, 17:02, 18:02
DH Wanda: 13:08, 14:08, 15:08, 16:08, 17:08, 18:08
Os. Zgody: 13:11, 14:11, 15:11, 16:11, 17:11, 18:11
Plac Centralny: 13:14, 14:14, 15:14, 16:14, 17:14, 18:14
Rondo Czyżyńskie: 13:17, 14:17, 15:17, 16:17, 18:17
Rondo Grzegórzeckie: 13:27, 14:27, 15:27, 16:27, 17:27, 18:27
Starowiślna: 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30
Most Grunwaldzki (príjazd): 13:35, 14:35, 15:35, 16:35, 17:35, 18:35

 


Zdroj: http://www.muzealna.org/info/en/historical-buses

2 Comments

  1. Boli sme v Krakove na dovolenke a bolo ich tam vidiet. V prvom momente ma ale zmiatol napis na prednej maske JELZ 🙂

  2. Zdravíme Jano, máte aj nejaké fotky z jazdy týmto autobusom, alebo historickou električkou?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.