Tip na prázdniny: Historický cyklovlak do Vejprt

CHOMUTOV, VEJPRTY – Společnost LOKO-MOTIV za podpory města Chomutova připravila 13. A 20. 07. 2013 dvě jízdy historického motorového vozu z Chomutova na Křimov a do Vejprt. Vlaková souprava se bude skládat z motorového vozu M 131.1513 známého pod přezdívkou „hurvínek“ a vozu pro přepravu kol. Tento historický vlak je určen zejména příznivcům cyklistiky v Krušných horách. Bude-li zájem o tyto jízdy pokusíme se připravit na příští rok více podobných jízd na horské trati z Chomutova do Vejprt.

Na Křimově bude krátká přestávka, v případě příznivého počasí zde bude možnost si opéct špekáčky na ohni. Zvláštní historický vlak poté bude pokračovat až do Vejprt. Na zpáteční cestě končí tento vlak v železniční dopravně Křimov. Jízdné se bude platit přímo u průvodčího ve zvláštním vlaku. Pro dospělé bude stát jízdenka jedním směrem 50,- Kč a pro děti 20,- Kč. Kolo se veze zdarma. Kapacita celého motorového vlaku je omezena místem pro cestující. Sedících osob je možno přepravit 48. Motorový vůz si při překonávání dvacetipromilového stoupání z Chomutova do Křimova doslova sáhne na své výkonové maximum. V některých úsecích tratě pojedeme maximálně 20 kilometrovou rychlostí na druhý převodový stupeň. Teprve při této nebo podobných jízdách si člověk uvědomí, jaký velký kus cesty ve svém vývoji od roku 1948 urazila železniční technika do současnosti.

Jízdni řád:

Stanice a zastávky Odjezd. Stanice a zastávky Odjezd.
Chomutov – odjezd 9.45 Vejprty odjezd 13.00
Černovice u Chomutova 9.55 Kovářská 13.20
Domina 10.22 Rusová 13.40
Křimov příjezd. 10.45 Křimov – příjezd 13.55
Křimov odjezd. 11.30 …..
Rusová 11.42 …..
Měděnec 11.50 …..
Kovářská 12.18 …..
Vejprty  – příjezd 12.32 …..  


Pro „necyklisty“ je Křimov (omezeně) dostupný i autobusovou linkou č. 522588 (směr Hora Svatého Šebestiána) = z Chomutova spojem č. 203 s odjezdem v 10:33 hodin („cyklovlak” měl být v Křimově dostihnutelný), zpět z Křimova od nádraží jede v sobotu odpoledne do Chomutova jen jediný spoj č. 206 v 15:35 hodin.

Zdroj: http://www.loko-motiv.cz/
Doplnil: Honza

1 Comment

  1. Pozor – v textu aktuality je překlep v datu druhé jízdy cyklovlaku: platný a správný je údaj zveřejněný v letáku, tedy 27.07.2013 (= letošní poslední červencová sobota) a NIKOLI už předchozí sobota 20. července 2013 !!!
    Letošní první jízda “historického cyklovlaku” proběhla v naprosté pohodě: počasí bylo příjemné (oblačné), i přestup od vlaku MSp 1674 (od Žatce = spojení i z Prahy) vyšel bez problémů a účastníci, jichž z Chomutova jelo (odhadem) určitě víc než 30, vypadali spokojeně a nikdo si na nic nestěžoval. A to byl v sobotu údajně plný (i cyklistů) už i pravidelný ranní vlak (MOs 16880 = 810 + 015) na hřeben Krušných hor …

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.