Tip na december: Čertovská jazda s mikulášskou električkou

imhd_sk_69911KOŠICE – V predvečer Mikuláša si môžu Košičania vyskúšať Čertovskú jazdu Mikulášskou električkou. Po roku ju opäť pripravil pre rodiny s deťmi, návštevníkov mesta, ale aj fanúšikov MHD Dopravný podnik mesta Košice. Čertovská jazda s Mikulášom, anjelmi, čertom a ďalšími rozprávkovými postavami sa uskutoční v nedeľu, 5. decembra 2010, od 14.00 – 19.00 hod. Električku nájdu Košičania na trase linky 2, takže jazdiť bude medzi Staničným námestím a Havlíčkovou.„Dopravný podnik srdečne pozýva malých aj veľkých na Čertovskú jazdu Mikulášskou električkou, aby nezmeškali začiatok Košických Vianoc a vychutnali si do sýtosti Mikulášske šibalstvá. Na deti čaká sladké prekvapenie,“ uviedol generálny riaditeľ DPMK Michal Tkáč a dodal, že „Mikulášska električka bude premávať pre verejnosť zdarma“.
Čertovská jazda je tento rok súčasťou Košických Vianoc, ktoré organizuje Mesto Košice a začínajú sa práve v nedeľu, 5. decembra popoludní.

Odchody Mikulášskej električky po trase linky  2 :
■ Zo Staničného námestia: 13.55; 15.15; 16.35; 17.55
Z Havlíčkovej: 14.35; 15.55; 17.15; 18.35  

Zdroj: IMHD.sk

imhd_sk_69911

2 Comments

  1. Tak som sa tou električkou viezol aj neviezol. Viezol preto, lebo som sa s ňou naozaj viezol, a neviezol preto, lebo som stihol akurát sa zviezť zo stanice na Námestie Osloboditeľov, pretože som od jedného cestujúceho zistil, že slávnostné rozsvecovanie stromčeka, ktoré som tak chcel videť, sa začína už o pár sekúnd, tak som z nej po otvorení dverí doslova vybehol (keďže sa konalo na opačnej strane mesta, za divadlom) ale našťastie so stromčekom ešte asi päť minút meškali. Jazdila bežná prevádzková KT8D5 (tak ako minulý rok) ale nasadili inú, než tú, čo bola minule. Zaujímavosťou je, že predošlá mikulášska električka jazdí so stopami po mikulášskej „reklame“ dodnes 😀

  2. Tak som zistil, že som napísal kec, 513 (minuloročná mikulášska električka) bola v septembri aj počas DOD v DPMK na prehliadke a tam už boli tie zvyšky odstránené.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.