Tento ,,arzenál“ historických vozidiel je údajne sčasti na predaj

p2210125Naozaj prekvapujuce fotografie nám zaslal náš čitateľ zo Slovenska, ktorý bol ,,na skusoch“ u našich českých susedov a priateľov, keďže hodlá kúpiť autobus Šx. Na jednej zo svojich ciest naďabil na majiteľa týchto parádnych vozidiel, ktoré stoja v jednej hale na Morave. Podľa jeho informácií sú sčasti na predaj. Ako nás však upozornil, ich ceny nie sú práve najnižšie a majiteľ nie práve ,,smlouvavý“. Tak si aspoň pozrime tieto bezpochyby vzrušujúce fotografie. Už zajtra vám ale prinesieme  ďalšie fotografické bomby – istú českú záhradu, v ktorej stojí celá plejáda vozidiel Praga RND, Garanty a nejaké autobusové ,,povozy“ typu RTO a RO.  Už dnes vieme povedať – je ich obrovská škoda keďže stoja pod holým nebom a podpisuje sa pod nich nemilosrdný zub času. Sú však prekvapujúcom kompletné a stále ,,živé“. Ale o tom až zajtra…

6 Comments

  1. Ako pozerám na tieto fotografie tak som v úžase a veľkom. Same nádherné vozidla len škoda že takto padajú prachom. Veľmi som sa potešil že ešte takáto zbierka existuje. Veľmi rád by som ju vlastnil a vyzerala by úplne inak, vlastne by to bolo múzeum nádherných vozidiel. Môžem Vás poprosiť o viac fotiek aby ste mi ich poslali na mail. Alebo ak mate nejaký kontakt alebo adresu na toho pána ja by som sa tam šiel určite pozrieť nato, pretože milujem historické vozidlá. Srdečne Vám Ďakujem! S pozdravom Matúš Kulman.

  2. je to uzasne nieco take vidiet pokope, bola by to skoda nechat znicit

  3. Trocha ma odrádza skutočnosť, že majiteľ týchto naozaj skvostných veteránov je „nesmlouvavý“, ale možnosť získať na renováciu hasičský špeciál Praga RN AS16 je reálna. Rád by som teda poprosil o kontakt resp. adresu vlastníka a o dobrú radu, ako s ním najlepšie rokovať. PS.: Hasičské Pragy RN sa často v inzerátoch neobjavujú. Vie niekto poradiť na koľko si môže vlastník ceniť tieto veterány?

  4. Ak by mal niekto záujem o autobus Škoda ŠL je jedna k dispozicii v celkom slušnom stave, motor sice vybraný ale bude to za slušnú cenu
    0911 333 467

  5. Chcel by som sa opýtať či je možné dostať kontakt na majiteľov daných vozidiel. Ďakujem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.