Škoda 706 RO „poctivo hnije“ vo vozovni Jurajov dvor

Historický autobus Škdoa 706 RO vo Vozovni Jurajov dvorBRATISLAVA – Tento autobus Škoda 706 RO už roky ,,poctivo“ hnije v areáli bratislavského dopravného podniku. Podľa diskusie na jednom z českých serverov ho vedenie podniku odmieta predať, zároveň ho však nerenovuje, čiže tento vzácny bus stojí medzi Karosami určenými do šrotu. A to je obrovská škoda. Nazdávame sa, že by bolo fajn, ak by manažment podniku ,,bombardoval“ sponzorov, ktorí by mu ho pomohli opraviť, aby nakoniec úplne nerozsypal a neskončil v šrote. Situácia je naozaj vážna lebo podla posledných fotiek je tento veterán už aj bez skiel.

Za foto ďakujeme Michalovi Jajcajovi z Bratislavy a Martinovi Žarnovickemu.

Autor: Jaroslav FiloBočný pohľad na historický autobus Škoda 706 RO.

5 Comments

  1. Zdravim Jakub, toto vozidlo žiaľ nie je na predaj, pokúšalo sa ho získať už veľa záujemcov, ale neúspešne. Nezostáva než dúfať, že tam nezhnije naveky…

  2. Keď toto vidím som riadne naštvaný.Na začiatku 70-tych rokoch, ako šrot ho kúpila partia naruživých včelárov priateľov.Jedným z nich bol môj otec ,druhý krstný a ich dvaja kamaráti. Hodiny ich práce zúročili prevozom včiel za agátom každoročne až do konca 80-tych. Náš oco ,posledný žijúci majiteľ autobusu ho v nádeji, že sa zachová ako krásny exemplár dopravného múzea predal za smiešnu cenu. Autobus bol v celkom slušnom stave. Je to škoda čo viac povedať.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.