Rozlúčka s električkami typu K2 v Bratislave asi nie je pre verejnosť

ČK Tatra K2Od našich kolegov sme sa práve dozvedeli, že v Bratislave sa dnes koná rozlúčka s električkami typu K2. Električky #317 a 7084 cca o 09:40 opustili Vozovňu Krasňany, aby sa vydali na poslednú jazdu po všetkých električkových tratiach v hlavnom meste. Táto akcia však s najväčšou pravdepodobnosťou nie je určená pre verejnosť.Ak by ste sa týmito električkami dnes chceli odviesť aj vy, máte smolu – lebo električky nestoja na žiadnej zastávke. Výnimkou môžu byť iba fotozastávky. Ale o tom, na ktorých miestach sa fotozastávky konajú nemáme žiadne informácie.

O rozlúčke s K2-jkami sa neoficiálne hovorilo už dlhšiu dobu. Vedelo sa, že ak K2-jky dojazdia, bude s nimi rozlúčka. Situáciu okolo rozlúčky s týmito električkami sme pre vás neustále monitorovali. Do tejto chvíle však informácie o tejto akcií bratislavský dopravný podnik na svojej stránke nezverejnil a neobjavili sa ani na stránke IMHD.SK.

Opäť sa nám potvrdilo pravidlo, že DPB o akciách s historickými vozidlami neinformuje. Keďže dopravný podnik o dnešenej rozlúčke s K2-jkami vôbec neinformova otázkou je, či je táto akcia vôbec pre verejnosť a ako sa od nej dozvedeli fotografisti, ktorí už od 9-tej stáli pred Vozovňou krasňany. Je preto len na vás, aký úsudok si o tejto akcií urobíte.

Poslednej električke typu k2 v Bratislave #7084 skončí zajtra STK a v priebehu februára ju nahradí modernizovaná električka typu K2S #7135.

Autor: Jaroslav Filo

17 Comments

 1. Bohužiaľ, nebola určená ani pre každodenných návštevníkov iMHD…

  Keď som sa pýtal, nikto nič nevedel a zrazu bol na akcii…

 2. re Tomáš(BA) Opäť sa platilo pravidlo, že DPB o akciách s historickými vozidlami neinformuje

 3. Ad. paťo
  to je už vo zvyku, ale hlavne ten, kto tam chcel ísť nemohol to nikde prezradiť a info sa dávali o 7:00 v ten deň.. Ja som sa prezradil (až potom som zistil, že som nesmel..), takže mne info podané nebolo a tak som nevedel kedy bude tá „verejná akcia“

 4. každopádne hanba oraganizatorou
  To by som nebol ešte v piatok ani nepomyslel, ze jeden organizator nechce sam seba propagovat a druhy robí utajenu poslednej jazdu Tatrou K2

 5. tak tak.. ešte v to ráno som sa pýtal a nikto nič nevedel.. zrazu sa tu objavilo že o 9:40 odišli z Krasnian..

  Krása 🙁
  Za to, že som sa na jednom nemenovanom fóre o to podelil, tak asi som nemal vedieť dalšie info.. ĎAKUJEME!!!!!

 6. Tomáš(BA): Ako to myslíš, že si sa prezradil? Dal si niekde von nejaké info?

 7. Ano, dal.. Na K-Report. Lenže to tak býva, pravidlá sa dozvedáme vtedy, keď ich porušíme. 🙁

 8. No tak to spravil chybu – keby si tú informáciu poskytol našej redakcií, mohli sme to aspoň ako-tak spropagovať a ty si mohol byť n akcií. 🙂

 9. Ano spravil… Ale nechcem ti písať že nabudúce, pretože nabudúce nebude..
  Prosím ozvi sa mi na mail (tomino.men@windowslive.com)
  ďakujem!

 10. Jaro nepreháňaj
  šak si musíš pripomenúť rozl´ˇcku s Ikarusmi 280 (kradnutie historických tabúľ či pohľadníc, tegrovanie, zlé foto meškanie kôli TV…

  Táto rozlúčka bola pokojná síce sa 40 minút meškalo vo vozovni ale električky boli pristavené asi 9:15, nič sa nekradlo, boli dobré foto, sranda, dráždenie cestujúcich na zast. nech si kliknú DOPYT. kto prišiel pred Voz. Krasňany či na konečné električiek sa zviezol.

  Ale je mi tých čo chceli ísť na rozlúčku nešli hlavne pre tých nemenovaních z rozlúčky Ikarusov sa to ostatný slušný nedozvedeli.

 11. Ách jáj.. asi jediná K2 pre verejnosť bude len vtedy, keď ju urobím ako vystrihovačku… 🙂

 12. Tá je ešte v príprave…Ešte neexistuje na nej ani čiaročka,ale jak si nájdem čas (a chuť + náladu) tak ju spravím.
  Ja som totižto jeden čas vyrábal vystrihovačky električiek – prvá „šla na ranu KT8D5, po nej nejaké historičáky (jeden má na sebe reklamu na Coca-colu,ale nie je verná) a potom T6A5 a tri T3 – jedna klasická a ostatné dve reklamné, nakoľko sa u nás v škole robila olympiáda. Dával som si na nich záležať, nie sú to len také obyčajné „krabičky“, ale majú aj interiér, otváracie dvere…ale niektoré sa nevydarili, obzvlášť tie „Té trojky“ – majú hrozne predĺženú kabínu, tá „sériová“ vyzerá až príliš moderne a tie reklamné sú zase hrozne vysoké – no nič, však predsa chybami sa človek učí…
  Bohužiaľ väčšina môjho „vozového parku“ je v zlom stave – roztrhnuté pantorgrafy a vypadávajúce kolieská rozhodne nerobia dobrý dojem…Okrem toho, nebyť toho, že by som jednu reklamnú električku, ktorú som pôvodne chcel nechať na škole, nezobral domov, tak by určite zhorela vďaka môjmu spolužiakovi, ktorý je bohužiaľ dodnes tuhý fajčiar… Všetky moje električky dnes spotrebujú jednu- dve GO, bohužiaľ si na ne neviem nájsť čas. Hlavne moja prvá, teda KT8 a tá, ktorú skoro spolužiak podpálil.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.