Prázdninová nádielka fotografií: Trolejbusy Škoda-Sanons

CIMG8674V dnešnej prázdninovej nádielke fotografií vám prinášame zopár fotografií historického trolejbusu Škoda-Sanons, ktoré nám do redakcie poslal náš pravideľný korešpodent Martin Sitberger.

 

 

 

 

6 Comments

 1. Nejde náhodou o túto akciu?
  https://www.veterany.eu/?p=16750

  Ináč škoda, že bývam tak ďaleko od Pardubíc, hrozne by som sa v tomto trolejbuse chcel previezť a kým som sa dozvedel, že Sanosy boli aj v Prešove, kam mám prakticky na skok, tak ich stihli všetky povyraďovať 🙁 Nečudo, že ich stihli vyradiť všetky v tak krátkom čase, lebo tam boli len tri (v posledných piatich rokoch len dve, pretože jeden zrazil vlak)… Tak nič, vozím sa s ním aspoň v SimTr, aj keď túžba aspoň raz sa zviezť Sanosom v skutočnosti ma stále neopúšťa…

 2. Sergej: v Bratislave sa jeden SANOS rekonstruuje na historicke vozidlo

 3. re Erik Pauer no je to tak v Bratislave sa jeden SANOS rekonštruuje na historicke vozidlo ale ako rekonštrukcia pokračuje a datum kedy bude hotovy dpb zatial neprezradil a verejnosť sa obava aj ja osobne že či prace ešte vobec pokračuju

 4. Sergej: určute ide o tú akciu. Všetci v tejto diskusií sa však zhodneme v tiom, že trolejbusy Škdoa-Sanons boli svojim spôsobom unikátne. To akým spôsobom sa u nás vyraďovali a koľko z nich sa podarilo zachrániť je však už kapitola sama o sebe. A čo sa týka bratislavského dopravcu neit sa čudovať, že mu to trvá tak dlho. Keby chcel totiž prirpaviť dôstojné oslavy 100-ročnice trolejbusovej dopravy v Bratislave, tak by už určite Sanons aj historická 14 Tr-ka boli dávno opravené a pre verejnosť by boli pripravené aj jazdy historických trolejbusov vrátane nášho trolejbusu Škoda 8 Tr, ktorý spokojne oddychuje v Technickom múzeu v Brne. Inak pre mňa by bola jazda Sanonson obrovským zážitkom a návratom do minulosti, keďže ja si ešte pamätám tieto trolejbusy v pravideľnej premávke a dokonca som sa s nimi aj viezol. V Blave sa objavovali na linkách 202 a 212 a počas víkendov tuším aj na 213 (dnešná 203).

 5. Jj, to je známe, že o historické vozidlá sa v Blave skoro nestarajú, jediné udržiavané sú len električky, o ostatných trakciách (autobusy, trolejbusy) sa to nedá povedať, veď sa pozrite, koľko vozidel tam okrem tých Sanosov čaká na záchranu, napríklad C744, TamBus (trošku odlišný od ostatných) Škoda 706 RO , Oerlikon (vyzerá síce od ostatých vozidiel pekne, ale je nepojazdný) ale zase nechajme to tak.. je to ich vec, keď chcú, aby zhnili, tak zhnijú tak či tak. Ale našťastie, že sú aj výnimky, ako 9Tr alebo ŠM.

 6. Jaroslav Filo: No to sa nedá uprieť, že určitým spôsobom boli unikátne, veď čo som sa dopočul, tak karoséria, ktorá bola pre Sanosy použitá, tak bola pôvodne autobusová a pôvodne tie autobusy vyrábal Mercedes (obľúbená značka jedného, s ktorým si dopisujem :D) A ako trolejbusy sa objavili až u nás.
  Ale bohužiaľ,keˇže u nás v Košicach trolejbusy začínali pomerne neskoro, tak som Sanosa v žiadnom prípade nemohol zažiť… aj keď vtedy, keď ešte u nás trolejbusy začínali, tak som aj bol niekoľkokrát v Prešove, dokonca som sa tam vozil trolejbusom, ale mali sme tam šťastie iba na 14/15Tr-ky, Sanosa sa mi tam ani videť nepodarilo… 🙁 Ale to som bol ešte malý, mal som asi 4 roky.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.