Práce na ŠM11 napredujú, k ŠL11 Turist sa podarilo zohnať vhodnú kľukovku

30.6.2009 – V oprávarenskej firme Z&H Kurimany pri Levoči, ktorá sa okrem bežných opráv venuje aj renovovaniu historických vozidiel – najmä autobusov – pokračujú práce na dvoch zaujímavých autobusoch – ide o posledný vyrobený kus rady ŠX s výrobným číslom 26999 majiteľa Mikuláša Ivaška a ŠL 11 Turist, ktorý sa ako jediný v ČR a SR dochoval v modifikácii s polovysokými sedačkami. Majiteľom je Jaroslav Verlík.

AKTUÁLNY STAV:
ŠM11 v. č. 26999: Práce na poslednom autobuse šm 11 v.č. 26669  pokračujú pod starostlivým
dohľadom opravárenskej firmy pána Zgodavu. Zdá sa, že sa našiel vrak šm-ky, kde sa zachoval mechanizmus otvárania dverí. Na budúci týždeň sa  vyberieme tento vrak „skontrolovať“ a čo bude potrebné, tak odniesť aj domov. Z priložených fotografií je vidno, že oprava karosérie  úspešne
napreduje. Po získaní mechanizmu otvárania dverí bude šm 11 v.č. 26669   prevezená do lakovne, kde obdrží typický mestský náter. Touto cestou by majiteľ rád poďakoval pánovi Kocmanovi z TM Brno za poskytnutie informácií ohľadne čísiel  farieb.

ŠL 11 Turist: Pre autobus sme dlhé mesiace zháňali motor, na ktorom sa nevybrúsiteľne zadrela kľukovka. Vo výhľade bolo niekoľko rozličných možností a vrakov, z ktorých by sa motor mohol použiť – buď však boli požadavky ich majiteľov nemiestne vysoké, alebo existovalo riziko v akom TS motor môže byť. Až včera sa majiteľov firmy Z&H p. Zgodavovi podarilo zohnať vhodnú kľukovku a tak existuje rálna šanca, že motor sa v blízkej dobe opraví a autobus bude môcť vyjsť na cestu domov do Rožňavy (na cestu sa vybral ešte 7. 3. 2009 z Olomouca, do Rožňavy však nedošiel kvôli spomínanej výžnej poruche a tak bol transportovaný do opravy v Levoči, kde je dodnes – pozn. autora). Veľmi si ceníme aj snahu čitateľov Veteránbusu pomôcť pri hľadaní motora tipmy a nápadmi.

Touto cestou sa chceme firme Z&H a osobitne p. Zgodavovi poďakovať za neuveriteľnú ochotu, ústretovosť a aktivitu vo vzťahu k nám ako majiteľom hist. autobusov a riešeniu problémov spojených s opravami. V prípade ak budete teraz alebo niekedy v budúcnosti rozmýšľať, kde by ste svojho miláčika zrenovovali alebo opravili, vrelo vám fy Z&H odporúčame.

5 Comments

  1. Držím palce a dufam, že ŠMku uvdime čoskoro vonku 🙂 ŠL T sa bude tiež renovovaŤ alebo budu len drobne opravy + lak?

  2. SL11 Turist – najprv musime poriesit ten motor – podla dnesnych aktualnych informacii ma zadretu kluku a dve prasknute hlavy. Ak toto budeme mat za sebou, pride na rad osetrenie karoserie ale zatial len na uroven udrziavania – to znamena ze sa iba osetri korozia, drobna klampiarina, nejake technicke opravy a nakonzervujeme ju.

    Samozrejme, zmyslom a viziou ma byt uplna renovacia – v priebehu buduceho roka s nou ratam. Veci ale musia mat poriadok aby sa zabezpecilo to najdolezitejsie – peniaze. Akonahle budu, tak sa zacne. Urcite budem renovovat v Levoci – ak to teda p. Zgodava prijme ako zakazku:) Hadam hej.
    (pozn: komentar bol upraveny adminom 1.7.09).

  3. Dobrý den kolko by ste boli ochotný dat za motor asi by som vám vedel pomôc ho zohnat. 0905611162

  4. Motor: Dobry den p. Piri, vdaka za ponuku, poslite sem alebo do redakcneho mail prosim vas e-mail, kde si mozme popisat blizsie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.