POZVÁNKA | Premávka vianočnej a Mikulášskej električky v Olomouci

OLOMOUC -V nedeľu 19. novembra vyrazili do olomouckých ulíc vianočne nastrojené električky, ktoré budú premávať až do 6. januára 2024. Okrem svetielok ich tentokrát ozdobil aj tematicky ladený polep. V sobotu 2. decembra 2023 bude do ulíc mesta vypravená aj mikulášska električka a v nedeľu 17. decembra 2023 historická električka rozvezie po meste betlehemské svetlo.

 

 

VIANOČNÁ ELEKTRIČKA

Vianočne nazdobené vozidlo T3 sa v adventnej dobe stalo už tradičnou súčasťou olomouckých ulíc, od roku 2021 k nemu pribudla súprava vozidiel EVO. Tento rok sa všetky vianočné električky okrem svetielok dočkali tematického polepu. „Súprava vozidiel typu EVO je ladená v duchu zimnej krajiny, snehových závejov a zasnežených domčekov, vozidlo T3 dostalo teplý červený vianočný sveter,“ priblížil premenu električiek predseda predstavenstva DPMO, a.s. Ing. Jaroslav Michalík.

Vianočné električky budú v prevádzke denne do 6. januára 2024. Vianočná súprava električkových vozidiel typu EVO1 bude jazdiť na linke číslo 4 a vianočná električka typu T3 RP bude jazdiť v pracovné dni na linke č. 2 a v dni pracovného pokoja na linke č. 7.

» CESTOVNÝ PORIADOK «

MIKULÁŠSKA ELEKTRIČKA

V sobotu 2. decembra 2023, rovnako ako v minulých rokoch, bude do ulíc mesta bezplatne vypravená historická „Mikulášska električka“ #223 s vlečným vozidlom #99. Električka bude vedená podľa nižšie uvedeného cestovného poriadku a pri výjazde z vozovne bude zastavovať na občasnej zastávke na Sokolskej ulici a ďalej na všetkých zastávka po trase (nie je možné nastupovať pri vozovni električiek na Koželužskej ulici). V Mikulášskej električke budú pre deti pripravené drobné darčeky, ktoré deťom deťom počas jazdy bude rozdávať Mikuláš, Anjel a Čert.

Nástup do historickej električky je možný iba do vyčerpania maximálnej obsadenosti vozidla a je nutné rešpektovať pokyny personálu. Preprava detských kočíkov nie je z priestorových a kapacitných dôvodov povolená.

ROZVOZ BETLEHEMSKÉHO SVETLA

Historická električka rozvezie na 3. adventnú nedeľu po Olomouci Betlehemské svetlo. Dopravný podnik mesta Olomouc v spolupráci s Ľudovým spolkom Olomouc prevezme tento symbol mieru v nedeľu 17. decembra 2023 a okolo 11:30 a električka s ním vyrazí zo zastávky U Dómu. Odtiaľ postupne zamieri na tri konečné zastávky – U Kaplnky (cca 12:05), Nová Ulica (cca 12:35) a Neředín (cca 13:00), kam si ľudia môžu prísť s lampášom pre plamienok a odniesť si ho do svojich domovov. Až do Vianoc bude plamienok pre verejnosť k dispozícii aj v priestore vrátnice dopravného podniku na Koželužskej ulici.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.