Objavujeme: Vrak autobusového prívesu pri Hlohovci

DSC_0038[1]HLOHOVEC – Jeden z našich čitateľov, Boris Bredík, nás upozornil na vrak autobusového prívesu, ktorý sa nachádza vo vinohradoch za Hlohovcom smerom na Nitru. Podľa jeho informácií táto vlečka slúžila na privážanie pomocnej sily a neskôr už iba ako úkryt pred dažďom. Je dosť zničená, výrobcu sa mu zistiť nepodarilo.

Strechu má opravovanú, prekrytú ipou alebo niečím podobným. Sedadlá vyzerajú byť v pôvodnom stave, niektoré po oprave použiteľné. Vlečka zrejme patrí miestnemu poľnohospodárskemu družstvu, no na jej záchrane by sa určite dalo s vlastníkom dohodnúť. 

V prípade, že o tomto prívese viete niečo viac, napíšte nám do komentárov k tomuto článku, alebo na e-mailovú adresu redakcia@veterany.eu.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Boris Bredík

 

5 Comments

  1. V článku to uvedené nie je, preto doplním: Ide o vlek poľskej výroby – Jelcz, typ PO-1 v ČSSR používaný predovšetkým v kombinácii s autobusmi Škoda 706 RTO v linkovom prevedení (CAR).

  2. Pred rokom mal dvere, kde bolo logo CSAD, pred 2 rokmi mal dokonca okna, ktore niekto roztlkol. Rovnoko boli aj plechy na tom lepsie. Interier mal aj original lampy, ktore tiez niekto pobral. Stoji tam cca od jesene 2011 kedy ho tam doviezli druzstevnici na traktore, nuz zostal tam. V druzstve maju este jeden starsi vlek, ten vsak strazi nabruseny vlciak, tak mi nebolo mozne blizsie k nemu nahliadnut.

  3. mám vážni zaujem o ten veteran vrak ten prives pri hlohovci bol bi som rad ak by ste mi dali vedieť je na predaj alebo take niečo

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.