Nevšední svatební dar – dřevěný autobus ŠD11 !

7.7.2009 – Počas uplynulého víkendu prebehla v Čechách jedna nevšedná svadba. Teda – svadba nebola nevšedná, ale jeden zo svadobných darov bol skutočne mimoriadny – krásna replika autobusu ŠD11 vyrezaná z topoľového dreva. Získal ju autobusový fanda a ženích v jednej osobe Patrik Militký. Svadobným vozidlom pre svadobčanov bol – samozrejme – ozajstný autobus ŠD11 a tento drevený – o hmotnosti 450 kg – sa aspoň ,,konkurenčne“ postavil vedľa neho (viď. foto).

Sám ženích  o nevšednom svadobnom dare hovorí: ,, Je dlouhý 220cm,široký 50cm a vysoký 60cm. Je vyroben z topolu a po vyschnutí by měl vážit o 100kg méně. Svatba byla tento víkend 4.7.2009.Tento dárek jsem vážně nečekal a byl jsem z něho úplně mimo! Dostal jsem jej před radnicí od kamaráda, kterému budu hodně dlouho zavázán. Bude uložen u mě doma, ale nejprve mu musím nechat udělat podstavec,aby měl důstojné a dost pevné  místo!Den svatby je dokonce vyznačen na čele modelu autobusu. Reakce byly dobré, jelikož vědí, že jsem trošku víc blázen do staré techniky,hlavně autobusů.
Vše bylo tak trochu narychlo jak svatba,tak samotná oprava autobusu ŠD 11,kterou jsme dělali přesně 6 měsíců. Je to celkem zajímavý pohled jak na skutečný autobus, tak na model ze  dřeva.“

Za fotografie aj informácie veľmi pekne ďakujeme a želáme mladomanželom veľa šťastia v spoločnom živote a veľa kilometrov na ŠD11.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.