Návraty: Vianočná električka vyšla do ulíc Bratislavy (doplnené)

BRATISLAVA – V utorok 6. decembra (na Mikuláša) vyšla do ulíc dlhoočakávaná vianočná električka. Dopravný podnik sa týmto spôsobom rozhodol prispieť k šíreniu predvianočnej nálady a zatraktívneniu Vianočných trhov, ktoré sa konajú v centre mesta. Vyzdobená historická električka ČKD Tatra T2 bude premávať až do 23. decembra 2011 denne od 16:00 do 20:00 v hodinových intervaloch. Svetelnú výzdobu električky zabezpečila firma Siemens, interiér vozidla vyzdobili klienti centra Lepší svet.

Električka premáva bezplatne z nástupnej zastávky Jesenského (Národné divadlo) cez Jesenského, Kamenné námestie, Špitálsku, Americké námestie a Radlinského na Vazovovu, odkiaľ sa cez Krížnu, Americké námestie, Špitálsku, Námestie SNP, Kapucínsku, Tunel, Nábrežie a Námestie Ľudovíta Štúra vracia späť na zastávku Jesenského.

Prvý odchod električky je o 16:00, posledný o 20:00. Počas jazdy zastavuje električka na zastávkach Jesenského (smer Kamenné námestie), Kamenné námestie, Mariánska, Americké námestie, Vazovova, Americké námestie, Mariánska, Námestie SNP, Kapucínska, Chatam Sófer, Nový most a Jesenského.

Prvý deň premávky vianočnej električky bola zmapovať aj naša redakcia a okrem fotiek tento krát prišla aj s pozitívnym hodnotením tohto projektu. Historická električka bola každé kolo celkom slušne zaplnená, pričom najväčší nápor cestujúcich bol pri prvom odchode kedy električka meškala 13 minút. Počas jazdy ste mohli ľubovoľnou sumou prispieť na činnosti pracovno-socializačného centra Lepší svet. Pozitívnym prvkom tohto projektu sú špeciálne cestovné poriadky vianočnej električky, ktoré sú vylepené na každej zastávke na trase. Farebný cestovný poriadok obsahuje nie len odchody z tej ktorej zastávky, ale aj zoznam zastávok a fotografiu vyzdobenej električky. Vianočná električka je rozsvietená vďaka spoločnosti Siemens, ktorá poskytla exteriérové osvetlenie “Svetlo do rozžiarených Vianoc a vianočnú električku Vám prináša verejné osvetlenie Siemens. Vianočnú električku vyzdobil Lepší svet.”, píše sa na plagátikoch vylepených vo vozidle.

Naša redakcia vníma premávku historickej električky pozitívne. Sme radi, že bratislavský dopravca si osvojil náš návrh na premávku Vianočnej električky. Predvianočnú atmosféru v historickej električke si tak môžete vychutnať nie len vo Viedni, ale aj v Bratislave.

Doplnené 7. 12. 2011: V električke je už umiestnená aj biela tabuľka s trasou vianočnej električky.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Jaroslav Filo, Patrik Špačinský a Dopravný podnik Bratislava

1 Comment

  1. Pekny clanok aj elektricka. Snad to stihnem. Ja si T2 najviac pamatam ako skolak na linke 15, ktora koncila v Dubravke na T-ckovom ukoncenie trate na Hanulovej. Vzdy sa najlepsie sedelo vzadu na zadnej lavici, lebo tam to najlepsie kurilo 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.