Návraty: Podzim na Rajnochovické lesní železnice

IMG_4057Dne 1.11.2014 jsem krátce navštívil ukončení sezóny v Rajnochovicích. Cestu ze Zlína automobilovým veteránem Škoda 120 mi zkomplikovala uzávěra silnice mezi Trojákem a Rajnochovicemi kvůli opravě mostu, kvůli níž jsem musel jet dlouhou objížďkou přes Bystřici pod Hostýnem. Cestou jsem viděl Tatraplán a několik starých továrních i domácích traktůrků.

V Rajnochovicích byly vystaveny dvě lokomotivy BN30U, které vozily ve vagóncích postavených na podvozcích kiplor děti, na dalších kolejích stála důlní lokomotiva BND 30 (a druhá rozebraná v depu) a krytý služební vagón. Dále se v depu vyskytovalo několik kiplor (na jedné z nich byl výrobní štítek s rokem výroby 1990 a místem Rimavská Sobota).

Ze silničních vozidel v depu stála pěkná Škoda 120 a motorka ČZ, kousek za depem pak Praga V3S.

IMG_4061
ČZ-ta v depe Rajnochovickej lesnej železnice

Pro pobavení návštěvníků hrála kapela STRAM. K dovozu návštěvníků sloužil autobus ŠL klubu Agrolipka.

IMG_4066
Karosa ŠL 11 zabezpečuje návoz návštevníkov podujatia

V depu byl zajištěn prodej občerstvení a drobných suvenýrů. Akce byla celkem pěkná, bohužel byla dost zima. I přes to byla návstěvnost celkem slušná.

 Autor: Martin Sitberger

2 Comments

 1. Asi by se hodilo přidat ještě i nějaké internetové odkazy, protože z pouhého popisu poslední akce není příliš zřejmé, že budování muzejní RLŽ nekončí jen depem a staničkou a akcemi pořádanými pro veřejnost v tomto prostoru: ve skutečnosti jde o postupné budování cca 1,5 km muzejní trati s úvratí = viz „Projekt obnovy lesní železnice v Rajnochovicích“: http://www.rlz.bilysklep.cz/projekt.php .
  Další informace o dění na RLŽ a vývoji situace jsou dostupné na internetových stránkách s adresami:
  http://www.rajnochovicka.cz ,
  http://www.rlz.bilysklep.cz/
  a na facebookové stránce s adresou:
  https://cs-cz.facebook.com/rajnochovicka
  a stručné informace o historii LŽ a vizi obnovovatelů včetně odkazů na starší dokumentační materiály nabízejí i internetové stránky obce Rajnochovice = viz:
  http://www.rajnochovice.cz/historie/lesni-zeleznice/ .
  .

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.