Autobusové noviny a Veteranbus spoločne!

22.4.2009 – Milí priatelia autobusov a autobusových veteránov! I napriek zložitej ekonomickej dobe, ktorú obe naše krajiny v súčasnosti zažívajú, sme sa rozhodli priniesť na český a slovenský trh nové papierové noviny – česko-slovenský mesačník AUTOBUSOVÉ NOVINY pre všetkých priaznivcov autobusov, dopravcov, vodičov, dopravné firmy, veteránistov, ale samozrejme aj pre všetkých tých, pre ktorých autobus nie je iba nevyhnutným prepravným prostriedkom, ale štýlom, filozofiou, koníčkom, nadšením, či povolaním.

Azda všetci poznáte doterajšie webové stránky českých Autobusových novín www.autobusovenoviny.cz.  Rovnako tak – keďže čítate tieto riadky – poznáte aj slovenský Veteranbus na www.veterany.eu. Obe projekty sme sa po niekoľkých týždňoch úvah a plánovania rozhodli zastrešiť spoločným česko-slovenským projektom – papierovými Autobusovými novinami. Webové projekty však určite nezanikajú – práve naopak, budú si naďalej plniť svoju pohotovú spravodajskú úlohu a dokonca – pre obe vznikne spoločná redakčná činnosť – český web autobusových novín teda obohatia články zo Slovenska a slovenský Veteranbus zasa posilnime článkami z Čiech. Iste sa však logicky pýtate, čo nové a zaujímavé teda prinesú Autobusové noviny na papieri.

Nuž, určite nebudú verne kopírovať obsahy oboch webov (i keď samozrejme prinesú sumár najdôležitejších a najzaujímavejších aktualít za každý uplynulý mesiac). Ťažiskovo sa však papierové noviny budú orientovať v prvom rade na rozšírené témy – reportáže, fotoriporty, publicistické materiály a podrobnejšie rozoberanie spravodajských webovských tém. Autobusové noviny teda budú pre všetkých, ktorých svet autobusov skutočne zaujíma. Nájdete v nich rubriky (áno, aj Veteráni:), názory, reportáže, rozhovoroy so zaujímavými ľuďmi z fachu, a časom veríme že pribudnú aj čitateľské témy a ďalšie novinárske žánre.

Nulté promo číslo Autobusových novín vám prinesieme už v priebehu týchto dní vo formáte PDF na oboch weboch, aby ste si ich mohli stiahnúť a dôkladne sa s nimi oboznámiť. Ide samozrejme iba o náhľadové číslo. Ostré témy začínajú číslom jedna v mesiaci máj/kvéten! Noviny vyjdú farebne vo formáte A3 v spoločnej česko-slovenskej jazykovej mutácii a predstavíme ich spolu s toľko očakávanou  a rovnako tak česko-slovenskou ročenkou VETERANBUS 2009.

Veríme, že spoločné noviny a aktivity pre oba relatívne malé trhy štátov si nájdu dostatok čitateľov, zadávateľov reklamy a sponzorov, aby mohli vychádzať a obohacovať všetkých autobusových fandov. Nazdávame sa zároveň, že táto spoločná aktivita a spoločné pôsobenie prinesie obom webom ďalšiu pridanú hodnotu a v synergii sa budú webové a papierové produkty navzájom posilňovať a dopĺňať.

za redakciu Autobusových novín:
Daniel SRB (www.autobusovenoviny.cz)

za redakciu Veteranbus
Jaroslav VERLÍK (www.veterany.eu)

3 Comments

  1. a budu aj v novinových stánkoch?
    a teší ma že už po časopise veterán tu bude dalši papieroví časopis o veteranoch

  2. To bude o vsetkych autobusoch ked dobre citam… ale bude tam akasi strana alebo sekcia o veteranoch. No som zvedavy na tie noviny.

  3. Do stankov? Nuz, tazko povedat. Distribucia do stankov je financne znacne narocna vec, skor by sme sa radi orientovali na pohodlnejsie riesenie – predplatenie, predaj na akciach a podobne. Inak nasa snaha – vydavat papierove noviny v kombinacii s webovskymi portalmi – je asi dobra cesta, ked takto usudili aj medialni topmanazeri ako sefredaktor Pravdy, ktory ide do Ciech rozbiehat velky projekt http://www.nasaadresa.cz. Dakujeme za prispevky.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.