Zdigitalizovali sme logo k motoru Šx-11 a hľadáme autora skenov

motorV súvislosti s presunom webu Veteranbus na webstránku Veterany.EU nás čaká v týhto dňoch usilovné ,,veľké pratanie“. To znamená, že určite budeme nachádzať ešte neuverejnené fotografie, či dokumenty a iné podklady. Z pôvodného webu Veteranbus dosťahujeme ešte niekoľko ,,maličkostí“ – napríklad knižnicu. Z tých neuverejnených dielov knižnice vám ponúkame unikátny dobový logotyp k motoru Š-11, ktorý sme zdigitalizovali z pôvodnej predlohy.

Logo zachováva drobné nepresnosti pôvodnej vtedajšej typografie. Môže sa vám zísť pri príprave rôznych plagátov, letákov, polepov atď. alebo ako vynikajúca a kvalitná predloha v prípade, ak si napríklad dávate vyrobiť nejakú časť motora v kusovej výrobe a chcete úplne verne zachovať vzhľad.

V prípade ak máte o tento logotyp záujem, zašlite nám e-mail na redakcia@veteranbus.sk a my vám ho pošleme v ľubovoľnom formáte a veľkosti – samozrejme bezplatne 🙂 Mimochodom, ak máte doma nejaké zaujímavé dobové logo, alebo nejaké potrebujete pre svoje potreby použiť, žašlite nám ho takisto a my ho pre vás bezplatne zdigitalizujeme .

Digitalizácia je elektronické prekreslenie nekvalitnej alebo poškodenej predlohy (nekvalitnej fotografie, starý papier a podobne). Digitalizáciou sa logo prevádza do vektorového formátu, ktorý je možné ľubovoľne meniť veľkosť – od špendlíkove hlavičky trebárs po megabillboard – pričom ostrosť a kvalita loga nestráca. Digitalizácia je ručná práca v grafickom editore.

V archívoch sme našli aj niekoľko príručiek.  Jednu z nich – k motoru Š -11 by sme radi poskytli záujemcom. Má formát elektronickej knihy a možno vám pomôže pri opravách alebo údržbe počas nedchádzajúcej zimy. Žiaľ, nenašli sme meno ani kontaktné údaje na čitateeľa, ktorý nám ju zaslal a tak v prípade, že by považoval  za nutné, nech sa nám ozve. Určite si totiž dal nemálo práce so skenmi a preto by sme radi získali jeho priamy súhlas na umiestnenie do knižnice.

Skeny sme previedli do elektronickej PDF knihy. Jednotlivé kapitoly knihy sú – podobne ako v bežnej papierovej knihe – uvedené v ľavom paneli záložiek  a tak vám stačí kliknúť na odkaz (názov kapitoly) a ihneď sa tak presunúť na požadovanú časť knihy.

uvod_kniha

Hľadáme autora týchto skenov

tabber

Ponúkame vám bezplatne viacero zdigitalizovaných dobových logotypov. Akékoľvek ďalšie vám bezplatne zdigitalizujeme. Do elektonockých formátov prevádzame aj skeny textov (prevod odfotografovaných textov do klasických elektronických) a ďalšie činnosti.  podklady zasielajte na e-mail: redakcia@veteranbus.sk

2 Comments

  1. Ahoj, chcel bi som sa spytat ci uz sa ozval majitel tych skenov. Chcel bi som taku prirucku. Da sa poslat?

  2. Ahoj vsetci! To pepo: este sa nam neozval, cize netusim ako to teraz riesit 🙁 Prirucku mam, velmi rad ju poskytnem len este skusme den dva tri pockat, ci sa teda ozve alebo nie. Nejde sice o autorske prava, ale taku elementarnu slusnost ku skeneristovi ktory sa teda musel natrapit 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.