Zaujalo nás: Unikátna lokomotíva Krutwig jazdí len v Košiciach

rusnoparadaKOŠICE – Unikátna historická aj súčasná železničná technika zavíta cez víkend do metropoly východu. Brány košického rušňového depa sa otvoria pri príležitosti 16. ročníka Rušňoparády. Tá je začlenená do programu Terra Incognita – Top10 najzaujímavejších podujatí kraja pre tento rok.

O programe viac prezradil pre TV KOŠICE spoluorganizátor Rušňoparády, Ľubomír Lehotský:,,Predstavíme verejnosti zatiaľ len skúšobne náš nový parný rušeň Krutwig – je jeden jediný v rámci celého bývalého Československa, a bude jazdiť práve u nás v Košiciach.

Kompletný článok aj video si môžete pozrieť na stránkach TV KOŠICE alebo kliknite tu: https://www.tvkosice.sk/video/570f8bdc4526ca213afa06b8

Z podujatia pre vás pripravíme podrobnú fotoreportáž, ktorú uverejníme v letnom vydaní nášho nového magazínu VETERÁNY.EU v papierovom vydaní. Aktuálne jarné vydanie vám ponúkneme aj v priebehu zajtrajška priamo na Rušňoparáde. Stačí prezvoniť na tel. 0948 203 003 a stretneme sa! Informácie a obsah aktuálneho jarného čísla – kliknite SEM. Príhovor vydavateľa k magazínu – kliknite SEM.

text a foto: TV KOŠICE

rusnoparada

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.