Za Pokladom sklenenej pani v Dobšinej nás odviezla Magda

V piatok popoludní zorganizoval košický Klub historických koľajových vozidiel v spolupráci s Terra Incognita a Košickým samosprávnym krajom jazdu historickej motorovej súpravy Magda na trase z Košic do Dobšinej, kde aktuálne prebiehajú Dni mesta. Výprava smerovala na kultúrne podujatie pod názvom Poklad sklenenej pani, ktoré prebiehalo na dobšinskom námestí.

Do Dobšinej sa však s nami neviezli iba výletníci z Košíc, ale aj domáci cestujúci z Gemera , ktorí na úseku trate Rožňava – Dobšiná  dostupovali na perónoch dnes už bývalých železničných staníc a získali tak príležitosť  odviezť sa historickým vlakom po trati, kde už vyše desaťročie nepremávajú vlaky na osobnej preprave,

Na zaplnenom dobšinskom námestí postupne prebiehal kultúrny program, vystupovali skupiny historického šermu, konali sa súťaže a i napriek zamračenému a trochu chladnému počasiu, panovala dobrá nálada a o zábavu mali postarané malí aj veľkí.

Pozrite si aktuálnu fotogalériu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.