Veterány.EU: Naše plány do roku 2018

veteranyEU_logo_web

Máme za sebou necelé 2 mesiace nového roku a to je čas na krátky pohľad do zákulisia činností nášho združenia. V nasledujúcom článku si v krátkosti zhodnotíme naše minuloročné aktivity a prezradíme Vám, čo zaujímavé pre Vás pripravujeme v tomto roku.

Rok 2017 v znamení autobusových akcií

V uplynulom roku sa naše aktivity zamerali na organizovanie tematických jázd s historickým autobusom po východnom Slovensku. Na Bielu sobotu 19. apríla 2017 sme zorganizovali nostalgickú jazdu s legendárnou RTO-čkou z Košíc za pamätihodnosťami Budimíra. „Okrem samotnej jazdy s autobusovým veteránom bola pripravená aj prehliadka obce s odborným výkladom. Účastníci akcie si mohli pozrieť zámocké múzeum hodín, kaplnku, park a kaštieľ na Parádnim dvore a kostol svätého Povýšenia kríža. Čerešničkou na torte bola návšteva 300-ročného želiarskeho domu a po obede v miestnom penzióne nechýbala okružná jazda autobusom po okolí obce,“ približuje predseda združenia Mgr. Jaroslav Filo. Ďalšie plánované jazdy do Krásnohorskej jaskyne, Hačavy / Hrušova sa nám však už z rôznych dôvodov nepodarilo zrealizovať.

Projekt zavedenia sezónnej dopravy do Brezovej pod Bradlom

Na základe požiadavky predstaviteľov krajskej a miestnej samosprávy z jesene 2016 sme vypracovali Projekt zavedenia sezónnej dopravy na trati Jablonica – Brezová pod Bradlom, ktorý bol ešte vo februári minulého roku zaslaný predstaviteľom miestnej samosprávy. Začiatkom júla 2017 zorganizovala Brezová pod Bradlom stretnutie dotknutých samospráv k tomu projektu, na ktorom však chýbali predstavitelia krajov. Miestna samospráva nevenuje tejto problematike dostatočnú pozornosť a u predstaviteľov krajských samospráv nevie tento zámer dobre odkomunikovať a odprezentovať. Aj preto budeme v tomto roku opäť pokračovať v boji za realizáciu tohto projektu.

Pravidelná aktualizácia nášho webu pokračuje

Po krátkej prestávke obnovujeme pravidelnú aktualizáciu tohto webu tak aby sme Vám aj naďalej prinášali aktuálne informácie a zaujímavosti z oblasti dopravnej nostalgie. Postupne Vám prinesieme nielen pozvánky na akcie, ale aj komplexné kalendáre podujatí s veteránskou tematikou. Našim dlhodobým cieľom je, aby najzaujímavejšie príspevky a reportáže vychádzali v novom magazíne prístupnom v papierovej i v elektronickej forme.

Nostalgické jazdy na Lednické Rovne

Po ročnej prestávke opäť pokračujeme s projektom nostalgických jázd po železničných tratiach so zastavenou pravidelnou osobnou dopravou, o ktoré je zo strany verejnosti vždy veľký záujem. V spolupráci s miestnou samosprávou na tento rok pripravujeme 2 tematické akcie na železničnej trati č. 124 z Nemšovej do Lednických Rovní. O podrobnostiach Vás budeme včas informovať aj prostredníctvom našej facebookovej stránky Trať 124 Trenčianska Teplá – Lednické Rovne„Som rád, že sme sa po roku opäť pustili do realizácie veteránskych akcií so železničnou tematikou. Aj takýmto spôsobom totiž môžeme prispieť k rozvoju cestovného ruchu v danom regióne a ukázať turistický potenciál miestnych železníc,“ hovorí predseda združenia Mgr. Jaroslav Filo. „Jazdy historickým motorovým vlakom na Lednické Rovne sú ideálnou príležitosťou na spoznávanie jednotlivých obcí a cykloturistiku i turistiku do blízkeho i vzdialenejšieho okolia železničky. Cestovný poriadok sa budeme snažiť zosúladiť tak, aby si bolo možné spraviť aj výlet s električkou do Trenčianskych Trenčianskych Teplíc,“ dodáva Patrik Špačinský.

Burzy veteranistov oživia prehliadku Múzea dopravy

V druhej polovici roka by sme v netradičnom prostredí bratislavského Múzea dopravy radi zorganizovali burzy veteranistov. „Návštevníci múzea by tak mali jedinečnú možnosť zakúpiť si rôzne suveníry s veteránskou tematikou ako sú magnetky, hrnčeky, knihy, kalendáre, či pohľadnice,“ približuje Patrik Špačinský.

O ďalších pripravovaných akciách Vás budeme včas informovať.

Hľadáme nové posilu do nášho tímu

Aj tento rok Vám ponúkame možnosť stať sa našim reportérom, či spolupracovníkom. Vaše príspevky s tematikou dopravnej nostalgie nám môžete zasielať na e-mailovú adresu redakcia@veterany.eu. V prípade dlhodobejšej spolupráce Vám radi vytvoríme vlastnú e-mailovú adresu v tvare vasemeno@veterany.eu.

Ak Vás zaujali aktivity nášho združenia, môžete sa stať jedným z našich členov. Stačí ak máte viac ako 15 rokov, zaujímate sa o veterány a históriu dopravy a chcete nám pomáhať pri našich aktivitách. Vlastníctvo veterána nie je prekážkou, práve naopak. Naše dvere sú otvorené. Ak máte záujem, neváhajte a kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu zdruzenie@veterany.eu.

OZ Veterány.EU

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.