Tip na víkend: „Hurvínkami“ na Margecianské fajnoty

PICT0009KOŠICE – Milí priatelia,

Klub historických koľajových vozidiel vás pozýva už túto sobotu 17. októbra 2015 na nostalgickú jazdu na netradičný festival, na ktorom si, ako už názov napovedá, prídu na svoje najmä gurmáni. A nielen oni, nakoľko Margceianské fajnoty, podujatie, ktoré sa koná v rámci programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita – Krajina ne(s)poznaná, nie sú len o jedle, lepšie povedané o slovenskej kuchyni, ale aj o hudbe, remeslách, atď. Čaká na vás nielen tradičná dedinská zábavu a špeciality východniarskej kuchyne, ale aj jedinečná jazda historickým motorovým vlakom zložených z populárnych motorových vozňov radu M131.1, alias „Hurvínkov“, čiže známou súpravou Magda + prívešák + Ľubka (možno príde aj kúzelník, pardon, „Motorka“). A kto má na to „gule“, môže sa prejsť 130 metrov dlhým Margecianskym tunelom (zvaný tiež Starý Bujanovský tunel), nachádzajúcim sa neďaleko železničnej zastávky Margecany zastávka, v tesnom susedstve Bujanovského tunela,  najdlhšieho dvojkoľajného tunela na Slovensku, cez ktorý vám však vôbec neradíme ísť, nakoľko cezeň na rozdiel od Margecianského tunela premávajú vlaky. Do Margecianského tunela je vstup na vlastné riziko!

Vláčik odchádza zo stanice Košice11:45

Pozor! Počet miest je obmedzený! Preto si včas zarezervujte svoje miesto vo vlaku na e-mailovej adrese rezervaciekhkv@gmail.com

Cenník + cestovný poriadok:

cp_margecany_2015

Program:

Program_Margecany_maly

 

margecany_2015_maly

Text: Tomáš „Sergej“ Halža

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.