Tip na víkend: Aero-moto víkend 2012

POPRAD / TATRY – V sobotu a nedeľu 23. a 24. júna 2012 sa na letisku Poprad-Tatry uskutoční 14. ročník tradičného podujatia Aero-moto víkend, ktorý organizuje Aeroklub Poprad v spolupráci s Letiskom Poprad – Tatry a ďalšími partnermi. Ako po minulé roky, je aj tentoraz pre návštevníkov pripravený pestrý letecký program a množstvo sprievodných akcií.

Týmto ročníkom si pripomenieme sté výročie aviatiky na našom území. Okrem zaujímavých lietajúcich strojov nebudú na podujatí chýbať ani štvorkolesové veterány, ktoré opäť doplnia kolorit podujatia. Jedinečné exponáty predstavia nadšenci z Tatranského veteran car clubu.

Nebude chýbať ani košická skupina Retro Sky Team, ktorá predvedie rekonštrukciu bojov druhej svetovej vojny s lietadlami predstavujúcimi nemecké a sovietske stíhačky. Po piatich rokoch zavíta na popradské letisko s niekoľkými novinkami aj Lietajúci cirkus Martina Kindernaya z Hradca Králové. Lietajúci cirkus sa na letisku v Poprade predstaví aj s replikou lietadla, ktoré sa 17. decembra 1903 nezmazateľne zapísalo do dejín vedy, techniky a letectva. Replika lietadla Flyer, na ktorom uskutočnili bratia Wrightovci prvý riadený let motorového lietadla, je od pôvodného lietadla modifikovaná iba sústavou riadenia a motorom. Nebude chýbať ani letecká akrobacia, či hromadný zoskok parašutistov z najväčšieho dvojplošníka na svete  – legendárneho lietadla Antonov AN-2. Vzdušné sily SR prisľúbili účasť stíhacieho bojového lietadla MiG-29, Letecký útvar Ministerstva vnútra SR zapojil do programu oboch dní akcie jeden z dvoch menších vládnych špeciálov Jak-40. V rámci programu sa s ukážkami činnosti v poľnohospodárstve predstaví  Z-37 Čmelák, ako aj moderné moderné slovenské športové lietadlo WT-9 Dynamic, vyrábané v Prievidzi.

Program oboch dní podujatia nájdete na oficiálnej web stránke Aerom-moto víkendu tu.

Okrem tombole so skvelými cenami, súťaže o vyhliadkový let ponad Vysoké Tatry a hudobného programu, budú mať na Aero-moto víkende priestor na prezentáciu svojej činnosti aj nadšenci  z Veterán klub železníc Poprad, ktorí v spolupráci s Tatranským okrášľovacím spolkom vyhlásili verejnú zbierku na opravu historických vozidiel Tatranskej elektrickej železnice. Držíme palce a dúfame, že návštevníci letiska dopomôžu k tomu, aby sa Kométa (a neskôr aj Škoduľa) už čoskoro vydala na koľaje.

Vstupné na Aero-moto víkend 2012:

  • dospelí (od 15 rokov): 6 €
  • deti (od 3 do 15 rokov): 4 €

Príjazd na letisko:

Dovoľujeme si upozorniť návštevníkov na zmenu organizácie dopravy počas konania Aero-moto víkendu. Príjazd ma letisko bude možný len od Veľkej (popri Velickom družstve), nie z diaľničného privádzača Poprad – západ – cesta bude jednosmerná, sledujte dopravné značenie! Výjazd z areálu letiska bude možný iba diaľničným privádzačom Poprad – západ.

Spracoval: Peter Vodička
Zdroj: www.aeromotovikend.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.