Tip na sobotu: Za posledním puchýřem

PuchýřOLOMOUC, PĚEROV, ZLÍN, VIZOVICE – VO Vizovicích končí železnica a tam, kde končí železnica, začíná ráj turistov. Odvezte sa zvláštnym vlakom na čele s parnou lokomotívou na trase Olomouc- Hulín- Zlín střed- Vizovice a späť na 39. ročník tradičnej turistickej akcie Za posledním puchýřem…, ktorý sa uskutoční už dnes 13. novembra 2010.

 

 

 

 
Program akcie:

– Po príjazde vlaku budú mať na Vizovickém nádraží „pohotovosť“ hasiči vrátane historických vozidiel a požiarnej techniky.
– Pred návštěvou Štěpského dvorapri prechádzaní mostu cez Lutoninku pozorujte „Vizovické vodní ZOO“ ondatry, nutrie, kačky, prípadne i volavky. – Na prehliadku mesta Vizovice sa môžete vypraviť cestným vláčikom.
V Domě kultury prebehne od 11:00 premietanie vybraných filmov pre deti a mládež a beseda s ochrancomm prírody a znalcom života žralokov pánom Jaroňkem.
– O 10:00 je pripravená prehliadka Vizovického zámku.
– Pre turistov sú pripravené rôzne turistické pochody, na ktoré sa môžu prihlásiť v sokolovně (cca 200 m od nádraží), napríklad „Cez Janovu horu“ do Distillery Landu R. Jelínka alebo „Po naučné ceste Vizovických prameňov“, okolo Valašského šenku, cez Turistický prameň, okolo Chladné studny na rozhľadňu Doubrava, cez Janovu horu do Distillery Landu R. Jelínka, alebo priamo na odjazd parného vlaku z nádraží vi Vizovicích.

Jednosmerné cestovné:
Olomouc/Přerov- Vizovice:
80,- Kč
Hulín/ Tlumačov/ Otrokovice- Vizovice: 60,- Kč
Zlín střed- Vizovice: 40,- Kč

Rovnaké ceny platia i pri ceste späť. Deti od 6 do 15 rokov platia polovičné cestovné. Cestovné lístky sa budú predávať priamo u sprievodcov vlaku.

Spracoval: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.