Tip na sobotu: Deň otvorených dverí v Dopravnom podniku Pardubice

dpmp-601PARDUBICE – Od založenia Dopravného podniku mesta Pardubice uplynule v apríli 65 rokov. V roku 1950 bol založený komunálny podnik, ktorý už od mája toho roku začal prevádzkovať autobusovou dopravu v rámci mesta.Túto významnú udalosť si dopravný podnik spolu s Vami pripomenie už zajtra – 16. mája 2015 na Dni otvorených dverí, na ktorý pozývame všetkých fanúšikov a priaznivcov histórie i súčasnej dopravy.

Areál bude pre Vás otvorený už od 08:00. Počas dňa budú pripravené komentované prehliadky technického zázemia, výstavu podnikových i hosťujúcich vozidiel a vyhliadkové jazdy po meste a do okolitých obcí, ktoré sú v rozsahu lineik MHD, narř. Kunětická hora, Lázně Bohdaneč, Živanice, Čepí, Tuněchody, Sezemice.

Prisľúbené sú aj niektoré unikáty, napr. niekoľko súprav autobusov s vlečnými vozmi, hotel na kolesách, trolejbus s pomocným agregátom a iné. Rovnako bude zabezpečená kyvadlová doprava minibuom na loď Arnošt z Pardubíc, kde bude záujemcom sprístupnená strojovňa a lodný mostíkk s kormidelňou.

Prehliadka areálu bude bezbariérová, jazdy budú bezplatné.

Bohatý sprievodný program v popoludňajších hodinách zakončí jedinečná spanilá jazda historických i moderných vozidiel cez centrum, Židov, Polabiny a hlavné nádražie s tradičnou zastávkou na triede Mieru.

Vzhľadom na vek historických vozidiel, prosí dopravný podnik o zhovievavosť pri prípadných výpadkoch spojov! Cestovné poriadky sú bez záruky, nasadenie vozidiel sa môže v prípade potreby operatívne zmeniť!

Cestovné poriadky:

Staničné cestovné poriadky
Cestovné poriadky trolejbusov
 Cestovné poriadky autobusov

Zdroj: Dopravný podnik Ostrava

dpmp-601

plakat-650

pozvanka-650

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.