Tip na sobotu: Deň otvorených dverí Arriva Nitra, a.s. a rozlúčková jazda s Karosou B 732 v Žiline

NITRA, ŽILINA – Už zajtra (v sobotu 8. septembra 2018) si nadšenci autobusovej dopravy prídu opäť na svoje. Dopravca Arriva Nitra, a.s. Vás pozýva na tradičný Deň otvorených dverí súčasťou ktorého  budú aj okružné jazdy historickým autobusom. Dopravný podnik Žilina zase organizuje rozlúčkovú jazdu s autobusom Karosa B732.1654 #89, ktorá bude nasadená na mimoriadnu linku č. 93.

 

 

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V ARRIVE NITRA

Brány areálu nitrianskeho autobusového dopravcu ARRIVA NITRA a.s. budú otvorené pre verejnosť medzi 10-tou a 16-tou hodinou. Deň otvorených dverí je tu nie len pre nadšencov a obdivovateľov autobusovej dopravy, ale aj pre bežných cestujúcich, rodiny s deťmi, či náhodných okoloidúcich. Budete mať možnosť vidieť, čo všetko autobusová doprava obnáša: autobusy, opravárenské dielne, informačné a tarifné zariadenia, prácu prepravných kontrolórov, servisných technikov, opravárov a vodičov. Okrem odborného zamerania bude verejnosti ponúknutý aj sprievodný program v podobe nostalgických jázd mestom, živých zásahov hasičov, policajtov, odťahovej služby, hudby, atrakcií pre deti a …však príďte, uvidíte!

Historické autobusy Karosa ŠL 11 Turst a Karosa LC 735 budú premávať od cca od 09:30 do 16:54 v 30-minútovom intervale na mimoriadnej linke H na trase ARRIVA – centrum – Chrenová – centrum – železničná stanica – Klokočina – ARRIVA. Cestovanie touto linkou je zdarma.

Do areálu ARRIVA NITRA a.s., na Štúrovej 72 v Nitre sa dostanete linkami MHD 13, 18, 21, 30, alebo prímestskými linkami na zastávku Rybárska.

ROZLÚČKOVÁ JAZDA S KAROSOU B732

V rovnaký deň sa v uliciach Žiliny naposledy objaví na linke autobus Karosa B732 – prezývaný „Hranatá Karosa“. Pri tejto špeciálnej príležitosti bude Karosa B732.1654 s bočným číslom 89 nasadená na mimoriadnu okružnú bezplatnú linku 93. Jej trasa začína na Železničnej stanici, prechádza centrom mesta, najväčšími sídliskami a ukončená je na autobusovom nástupišti. Na trase budú tzv. „fotozastávky“, kde vozidlo zotrvá cca 5 minút počas ktorých si cestujúci budú môcť zvečniť vozidlo pri jeho poslednej jazde. 

Preprava na linke číslo 93 je bezplatná, záujemcovia o trvalú spomienku si však budú môcť nechať u vodiča opečiatkovať  napríklad cestovný lístok odtlačkom spomienkovej pečiatky s motívom rozlúčkovej jazdy.

Odchody zo železničnej stanice sú o 10:00, 12:00, 13:30 a 15:30.

Dopravný podnik mesta Žiliny má záujem prezentovať svoju históriu, preto bude po ukončení rozlúčkovej jazdy vozidlo preradené zo stavu prevádzkových vozidiel a stane sa prvým historickým vozidlom určeným na prezentačné účely Dopravného podniku ako aj mesta Žilina.

 

Spracoval: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.