Tip na september: Deň otvorených dverí vo Vozovni Jurajov Dvor

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava Vás pozýva na tradičný deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v sobotu 21. septembra 2019 od 10:00 do 16:00 vo Vozovni Jurajov dvor a ponesie sa v znamení 110. výročia trolejbusovej dopravy v hlavnom meste. Vezmite aj svoje deti a kamarátov, máme bohatý program i prekvapenia. A možno príde aj kúzelník! 😉

 

 

Uvidíte a zažijete:

TROLEJBUSY
Prehliadka prevádzkových a historických vozidiel, ukážka zmodernizovanej haly trolejbusov, ukážka výmeny pneumatiky na trolejbuse v hale trolejbusov (o 11:30, 12:30 a 13:30) a ukážka ťažkého odťahu (o 12:00 a 14:00). Veľkým magnetom bude nepochybne predstavenie zrekonštruovaného historického trolejbusu Škoda-Sanos S 200 Tr #6505 i konvoj trolejbusov, ktorý vyrazí z vozovne  o 16:00.

AUTOBUSY
Prehliadka prevádzkových a historických vozidiel, detské čistenie autobusu, ukážka čistenia autobusov umývacou linkou, ukážka nabíjania elektrobusu, vyhliadkové jazdy elektrobusom a cabriobusom po vozovni, Veselý autobus a maľovanie na tvár pre deti.

ELEKTRIČKY
Prehliadka prevádzkových a historických vozidiel, ukážka novej nastavovacej a skúšobnej haly električiek (prechod kanálom popod električku), vystavenie údržbových dopravných prostriedkov dopravného podniku.

SPRIEVODNÝ PROGRAM
Ukážka dispečerského vozidla, náborový stánok, predaj reklamných predmetov, ukážka z klubu vojenskej histórie Carpathia k 75. výročiu SNP, ukážka zásahu psov mestskej polície vo vozidle trolejbusu, Slovnaft BAjk, Cyklokoalícia.

V rámci kultúrneho programu sa predstavia hudobné skupiny Komajota, Funny Fellows, RYTMIKA.sk, no chýbať nebude ani PACI PAC a Kúzelník Peter Šesták. Aj tento rok sa budete môcť zapojiť do súťaže o vecné ceny. Stačí ak počas dňa vyzbierate všetky pečiatky a vyplnenú kartičku odovzdáte pri pódiu.

Pozvánku budeme priebežne aktualizovať.

Autor: Jaroslav Filo

Komentáre

Vložiť komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.