Tip na september: 8. medzinárodné majstrovstvá Slovenska v jazde na pákových drezinách

Pakove dreziny_2015aVRBOVÉ – Príjemne sa posadiť, naštartovať, zaradiť rýchlosť a povoliť spojku – nie, nie, takto to na pákových drezinách nefunguje. Pohyb takejto dreziny zabezpečujú minimálne štyri spaľovače kalórií v závislosti na dĺžke trate ktorú si môžu vyskúšať súťaženia chtivý odvážlivci. Už sedem krát si pretekári zasúťažili na Slovensku na netradičných pákových drezinách. Ôsmy ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v jazde na pákových drezinách je podujatie, na ktoré Vás pozývame v sobotu 19. septembra 2015 na železničnej stanici vo Vrbovom.

Súťaženie na pákových drezinách bude prebiehať už tradične v dvoch disciplínach.

Disciplíny sa líšia v dĺžke trate a počte členov družstva. Šprintu na trati dlhej 300 metrov sa zúčastnia štvorčlenné družstvá a jazdy na 8000 metrov dlhej trati šesťčlenné družstvá. Záujemcovia, ktorí si chcú zmerať sily alebo aspoň vychutnať pocity pretekárov, môžu kontaktovať členov Občianskeho združenia ČANGO e-mailom na cango@cango.sk alebo telefonicky na čísle 0903 174748.

Základné podmienky pre súťažiacich:

– Vek minimálne 16 rokov
– Vyplnenie prihlasovacieho lístka družstva a podpisom potvrdiť prehlásenie
– Zachovávať všetky bezpečnostné pravidlá
– Neohroziť žiadneho iného účastníka podujatia
– Dodržiavanie ostatných nariadení usporiadateľov

Veľa slov je zbytočných, takže lepšie je raz zažiť ako dvakrát počuť.

Zdroj: OZ Čango

Pakove dreziny_2015

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.