Tip na prázdniny: V. Mini Race Day

ČESKÁ REPUBLIKA – Pro všechny krouženíchtivé, příznivce svižné ale bezpečné jízdy a veliké množství lidí, kteří už se velmi těší, je tu V. MINI Race Day – opět na závodním okruhu ve Vysokém Mýtě. Autodrom pronajmeme znovu za účelem kroužení, testování, zkoušení, závodění a jiného „dovádění“ na celý den – přesněji 21. července od 8:00 do 18:00.  V průběhu pozdního odpoledne bude následovat zhodnocení celého dne, vyhlášení výsledků a ocenění nejlepších v jednotlivých kategoriích.

 

Předpokládaný program

 • 08:00 – otevření vjezdové brány
 • 08:00 – 9:00 doba pro příjezd a registraci závodníků
 • 09:00 – slavnostní zahájení v prostoru výjezdu z boxů, rozprava jezdců
 • 09:20 – 11:00 tréning
 • 11:00 – 11:30 společné foto /závislost na světelných podmínkách/
 • 12:00 – 13:00 1. závod
 • 13:00 – 14:00 2. závod
 • 14:00 – 15:20 3. závod
 • 15:30 – 17:20 volné jízdy (ale podle pravidel)
 • 17:30 – vyhlášení výsledků
 • 18:00 – odjez posledního vozidla z areálu

Stejně jako v loňském roce i letos sa pojede na tří měřené závodní jízdy, z nichž nejhorší výsledek se škrtá. Tj. sčítají se dva nejlepší dosažené časy.
Rozdělení tříd je také obdobné jako loni, kdy zůstávají kategorie Classic mini do 1100 cm3, Classic Mini do 1300 cm3, Classic mini upravené, a dále New mini a ostatní. Při dostatečném obsazení se chystá otevření kategorie Race Historic – historické vozy do roku výroby 1975 vč. ( po dohodě s ředitelem závodu je možné udělit vyjímku vozidlům do roku výroby 1979) Podrobnosti k registraci a technickým předpisům najdete TU.

Vypsané kategorie MINI RACE DAY
– Classic Mini do 1100 ccm
– Classic Mini 1101-1300 ccm
– Classic Mini upravené
– Classic Historic Race Cars (open)
– New Mini
– OPEN (Rover, MG, hosté)

Z důvodu emancipační rovnosti letos dámský pohár nevypisujeme.
Jsou vypsány 3 ostré jízdy, z nichž se jeden nejhorší výsledek škrtá.

Podmínky: Startovné je 1000 Kč. Je rozděleno na dvě platby. 500kč zálohy, a 500 Kč na místě. V případě zrušení registrace tak učiňte minimálně 30 dní před termínem akce s nárokem na vrácení zálohy. Po 21.6. je záloha nevratná. Žádáme účastníky, aby si vypůjčili a přivezli ochrannou přilbu (automobilovou !, nikoliv cyklistickou) a používali ji při jízdách.

Přihlášení: Pokud se rozhodnete k účasti, přihlaste se včas přes registrační formulář zadáním požadovaným informací. Každý startující podává samostatnou registraci – pokud budou tedy startovat na jednom vozidle dva startující – podávají registraci každý zvlášť. Počet účastníků není neomezený, při dosažení kapacity propustnosti trati bude přihlašovaní ukončeno. Řádně přihlášené účastníky vyrozumíme e-mailem s potvrzením přijetí registrace a pokyny k úhradě zálohy na startovné. Logicky mají přednost vozy kategorie Classic Historic Race a všechny derivace klasických Mini.

Ubytování je třeba si zajistit individuálně v kempu Primátor v Litomyšli – www.camplitomysl.cz. Včas si rezervujte ubytování v chatkách nejlépe na tel. čísle 732 148 723 s nahlášením, že jde o účastníka akce Mini Race Day.

Volné jízdy: nezávodícím (divákům, členům teamů, mechanikům atp.) bude umožněno sklouznout se po okruhu v pozdním odpoledni (mimo závod), nutná je registrace dopoledne u registrace a oproti úhradě poplatku 300 Kč – obdržíte trojúhelníkovou nálepku, opravňující k vjezdu na trať.

Všichni jezdci – všichni ti, co se hodlají pohybovat na trati – jsou povinni podepsat prohlášení – text prohlášení je i součástí registračního formuláře.

V případě zájmu o další informace kontaktujte na miniraceday@mini.cz.

Zdroj: http://www.mini.cz/classic/?page=153

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.