Tip na prázdniny: Parným vlakom za vínom a hudbou

ČESKÁ REPUBLIKA – Spolek SVD-JZM ve spolupráci s Klubem přátel kolejových vozidel Brno a HFZ pro Vás chystá mimořádnou jízdu parním vlakem z Moravského Krumlova do Znojma – Šatova a zpět. Akce se uškuteční ve dnech 28. a 29.7.2012 a mimo samotné jízdy vlaku bude pro Vás nachystán doprovodný program.

 

 

Program:

28.7.2012

Ve Znojmě na nádraží od 12.00 bude hrát výborná jazzová kapela Kouda’s quartet a spolu se Spolkem přátel Hroznové kozy přivítají parní vlak ve Znojmě, bude přichystána degustace oficiálních festivalových vín Znojemského hudebního festivalu HZF.

V Novém Šaldorfu proběhne od 13.00 do 19.00 Vinařský jarmark pořádaný Znojemským hudebním festivalem.

V Šatově u nádraží proběhne degustace vín od šatovských vinařů, zahraje v době od 13.30 do 17.30 cimbálová muzika Dyjavánek, občerstvení je zajištěno šatovskými hasiči. U šatovského pěchotního bunkru bude připravena  degustace vín šatovskými vinaři a zajištěno občerstvení šatovskými hasiči.

Od 13.45 zazpívá folková písničkářka Kristýna Klejdusová, od 14.30 mohou děti soutěžit  o ceny firmy Šikulové s.r.o. a od 15.30 vystoupí folková hudební skupina Švédova trojka (vítěz ceny Porta 2012).

29.7.2012

Ve stanici Hevlín bude zajištěno občerstvení, živá hudba a soutěže pro děti.

Doplnění jízdního řádu – vlak zastavuje také v zastávce Hrabětice.

Cena jízdného je stanovena jako úseková, a to v pásmech po dvou zastávkách vždy po 20.- Kč.To jest, že pokud cestující jede do následující zastávky, či do druhé následující, platí 20,- do třetí či čtvrté platí 40,- atd… Výjimkou je úsek Znojmo – Šatov, kde jízdné je stanoveno na 30,- Kč. Max. cena je 100 kč.

Celý úsek Moravský Krumlov – Šatov vyjde tedy na 100,- Kč. Ceny jsou uvedeny jednosměrně. Zpáteční jízdenka stojí dvojnásobek.
Děti do 10 let jedou zdarma, od 11 do 15 za polovic.

Jízdnenky se budou prodávat pouze ve vlaku u průvodčích.

Zdroj: http://www.svd-jzm.cz/news/pozvanka-na-jizdu-parniho-vlaku/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.