Tip na prázdniny: Oslavy 67. výročia Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici

BANSKÁ BYSTRICA – Pozývame vás na celoslovenské oslavy 67. výročia Slovenského národného povstania, ktoré sa budú konať v 28. a 29. augusta 2011. Pred 67 rokmi sa totiž slovenský národ hrdo a odvážne postavil na odpor fašizmu. Na železničnej stanici bude 29. augusta pristavený Pancierový vlak Štefánik. Na letisku Sliač sa súčasne budú konať Medzinárodné letecké dni SIAF od 27. do 28. augusta 2011.

Tohtoročné oslavy 67. výročia Slovenského národného povstania prebiehajúce v areáli Múzea SNP otvorí už tradične koncert Štátnej opery Banská Bystrica 28. augusta 2011 v predvečer oficiálnych celonárodných osláv. Slávnostný večer ukončí odovzdávanie cien Klubu priateľov Múzea SNP osobnostiam, ktoré aktívne podporujú aktivity múzea, či dlhoročne s múzeom spolupracujú.

Dňa 29. augusta po prelete stíhačiek Ozbrojených síl Slovenskej republiky začne pietny akt, za účasti najvyšších štátnych predstaviteľov a diplomatických zastúpení v SR a samozrejme priamych účastníkov protifašistického odboja. Pre návštevníkov sú pripravené statické a dynamické ukážky súčasnej a historickej vojenskej techniky, ako aj zoskok parašutistov, či presun kolóny historických vozidiel spolu s pancierovým vlakom Štefánik zo stanice Banská Bystrica mesto na Hlavnú železničnú stanicu Banská Bystrica. Od 13-tej hodiny začne kultúrny program vystúpením ruského folklórneho súboru Slnovrat. Nasledovať budú Čarovné ostrohy a Diabolské husle ako aj old time band Funny Fellows. Program ukončia bratia František a Honza Nedvědovci s kapelou. Počas kultúrneho programu bude vstup do expozície voľný a pripravené je aj premietanie dokumentárnych filmov.

Oživením osláv SNP bude prezentácia pancierového vlaku Štefánik na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2011 počas 27. – 28. augusta na letisku Sliač a 29. augusta na Hlavnej železničnej stanici Banská Bystrica.

Doprava historickými vlakmi na Medzinárodné letecké dni SIAF 2011 na letisku Sliač 27. – 28. 8. 2011:

Organizátori akcie vám ponúkajú jedinečnú možnosť prepravy historickými vlakmi z Banskej Bystrice priamo na Medzinárodné letecké dni na letisku Sliač. Cena spiatočného lístka je 1 €, pričom lístky si môžete zakúpiť na pokladni Múzea SNP (Kapitulská 23, Banská Bystrica) alebo v osobných pokladniach na Hlavnej železničnej stanici Banská Bystrica. Počet lístkov je obmedzený.

Odchody vlakov:

Štefánik:

9:35 Banská Bystrica – Sliač
14:50 Sliač – Banská Bystrica

Ambruš:

10:55 Banská Bystrica – Sliač 
16:20 Sliač – Banská Bystrica

Smik:

12:00 Banská Bystrica – Sliač
17:30 Sliač – Banská Bystrica

Zdroj: Múzeum SNP v Banskej Bystrici

Buďte prví komentujúci

Pridať komentár

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.