Tip na prázdniny: Oldtimer Bohemia Rally 2010

rp2009_13MLADÁ BOLESLAV – Pozývame vás na prestížne stretnutie historických automobilov starších viac ako 30 rokov, ktoré uskutoční v dňoch 26. – 28. augusta 2010 v Mladej Boleslavi a jej okolí. Pokiaľ sa rozhodne vydať na cestu spolu s týmito veteránmi, využiť budete môcť mimoriadn historický vlak premávajúci po trase pretekov.

Vlak bude zostavený z historických vozňov ťahaných parnou lokomotívou a pôjde z Mladé Boleslavi cez Sobotku do Jičína v takých časoch, aby monitoroval piatu etapu automobilovej rally. A tak záujemcom o automobilové veterány, ktorí nevlastnia žiadny dopravný prostriedok, umožní videieť účastníkov Oldtimer Bohemia Rally 2010 nejen pri štarte a v cieli, ale aj na trati.

Ďaľšou diváckou atrakciou bude prítomnosť poschodového autobusu doubledecker v historickej podobe, ako si jeho existenciu ľudi spojujú s mestskou dopravou v Londýne. Súkromný zberateľ doubledeckrov jeden zo svo´jich exponátov ponúkne k prehliadnutiu počas konania Oldtimer
Bohemia Rally 2010 v Mladé Boleslavi, pravdepodobne v lokalite Škoda Auto Múzea a Bondy centra. „Ľudí však voziť nebude pretože nemá dvere a tím nezodpovedá súčasným bezpečnostným predpisom pre verejnú prepravu osôb,“ povedal Ladislav Pakosta.

Ďalšie informácie o tejto rallye nájdete TU a TU.

Spracoval: Jaroslav Filo
Zdroj: http://www.mb-net.cz/?page=cz,11962.oldtimer-bohemia-rally-2010-bude-prestiznim-setkanim-veteranu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.