Tip na prázdniny: Hudobná električka DPB (Doplnené)

IMG_0420BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy vypraví pre cestujúcu verejnosť počas poslednej júlovej soboty a počas sobôt v auguste historickú hudobnú električku BMEŽ č. 18.

Chceme takýmto spôsobom v spolupráci s Dopravným podnikom spríjemniť letné obdobie obyvateľom nášho mesta a turistom. Jazda historickou električkou je pekný zážitok, preto sme sa rozhodli prísť s novým projektom – projektom hudobnej električky,“ vysvetlil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Ak sa osvedčí a Bratislavčania budú hudobnú električku radi využívať, môže sa z jej prevádzky stať tradícia,doplnil primátor Nesrovnal.

Hudobná električka zaháji svoju prvú jazdu už 30. 07. 2016 o 16:00 z Hviezdoslavovho námestia (bývalá zastávka Jesenského).

Všetci tí, ktorí chcú zažiť pohodovú jazdu centrom mesta s pokračovaním do Petržalky, vychutnať si jazdu historickým vozidlom v spojení s dobrou hudbou a zabaviť sa, sú vítaní,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Ing. Milan Urban a súčasne dodal: „Veríme, že tento projekt priláka čo najviac cestujúcich, ako aj fanúšikov historických vozidiel a prinesie im len pozitívne zážitky.

Všetky jazdy hudobnou električkou sú zadarmo a budú trvať cca 35 až 40 minút. Električka bude premávať každú hodinu od 16:00 a posledná jazda bude možná o 20:00.

DPB, a.s. pripravil v súvislosti s tým aj zaujímavý sprievodný program. Každú sobotu spríjemní cestujúcim jazdu vždy iná hudobná formácia, ktorá bude hrať vo vozidle naživo pri posledných dvoch jazdách (o 19:00 a 20:00), mimo týchto dvoch vymedzených časov bude znieť v električke reprodukovaná hudba rôznych žánrov. Prvú sobotu zahrá kapela na swingovú nôtu, tu následne vystrieda folklór a posledná výprava električky sa ponesie v jazzovom rytme.

Počas všetkých jázd budú prítomné v električke animátorky, ktoré zabezpečia pre deti bohatý spoločenský program formou súťaží, okrem toho budú rozdávať pre cestujúcu verejnosť letáky so sprievodným programom.

Električka pravidelne ukončí každú zo svojich jázd na spomínanej zastávke Hviezdoslavovo námestie (bývalá zastávka Jesenského), kde bude stáť približne 20 minút do svojho ďalšieho odchodu. Čakanie na ďalší odchod hudobnou električkou si budú môcť cestujúci spríjemniť dobrou kávou, bratislavskými rožkami a taktiež sa odfotografovať, či už s vodičom električky v uniforme alebo si urobiť zábery pri historickej električke.

DPB, a.s. by chcel aj touto formou prilákať čo najviac cestujúcich, aby začali využívať verejnú dopravu. Zvýšený komfort na európskej úrovni priniesla masívna modernizácia vozidlového parku, 120 trolejbusov, čím sa obnovil kompletne celý vozidlový park trolejbusov, 60 električiek a 100 nových autobusov. V modernizácii parku mieni DPB, a.s. aj naďalej pokračovať.

Netreba však zabúdať ani na históriu, preto organizátori veria, že hudobná električka poteší aj všetkých nadšencov historickej dopravy a privodí nádych nostalgie starej Bratislavy.

Podrobnejšie informácie

Trasa:
Hviezdoslavovo námestie (bývala zastávka Jesenského), Šafárikovo námestie, Sad J. Kráľa, Farského, Jungmannova (výstupište), Farského, Sad J. kráľa, Šafárikovo námestie, Námestie SNP, Kapucínska, Chatam Sófer, Most SNP, Hviezdoslavovo námestie (bývala zastávka Jesenského)

Termíny: 30. 07., 06. 08., 13. 08. a 20. 08. 2016

Odchody:
– vždy zo zastávky Hviezdoslavovo námestie (bývala zastávka Jesenského): 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00

CP Hudobna elektricka

Sprievodný program:
30. 07. 2016 – zahrá kapela Funny Felows počas celej výpravy, nakoľko ide o prvú jazdu hudobnou historickou električkou
06. 08. 2016 – od 16:00 do 19:00 program pre deti na tému MHD, od 19:00 do 21:00 kapela Kunštárovci
13. 08. 2016 – od 16:00 do 19:00 program pre deti, o zábavu sa postará šašo, od 19:00 do 21:00 kapela Funny Felows
20. 08. 2016 – od 16:00 do 19:00 program pre deti, o zábavu sa postará šašo, od 19:00 do 21:00 kapela Róbert Ragan ml.

 

Text a foto: Dopravný podnik Bratislava, a.s. a Marek Regula

DPB-16512_plagat_hudobna_elektricka

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.