Tip na prázdniny: Deň otvorených dverí na letisku M. R. Štefánika

Tupolev Tu-154MBRATISLAVA – Nahliadnite na miesta, kam sa bežne človek nedostane! Po minuloročnom úspechu sa Letisko M. R. Štefánika v Bratislave rozhodlo opäť zorganizovať Deň otvorených dverí. Brány letiska sa pre cestujúcu verejnosť a zvedavcov otvoria tento rok 7., 8. a 9. augusta 2014. Novinkou oproti minulému roku bude ukážka letu jastrabov či sokolov, teda biologickej ochrany letiska, ktorá je nevyhnutnou zložkou pri dodržiavaní bezpečnosti letovej prevádzky.

Okrem toho si účastníci môžu prehliadnuť verejnú aj neverejnú časť nového terminálu, čakajú na nich ukážky práce policajných psov, špeciálnej hasičskej a požiarnej techniky či atraktívna prehliadka vládneho špeciálu Tupolev TU-154. Dozviete sa aj o nevyhnutných bezpečnostných opatreniach platiacich na letiskách, vrátane zakázaných predmetov, ktoré nemožno vziať na palubu lietadla.

Podmienkou účasti na Dňoch otvorených dverí je registrácia všetkých záujemcov na webovej stránke letiska. Každý účastník zadá prostredníctvom formulára svoje kontaktné údaje vrátane mena, priezviska, adresy, telefónu, e-mailu a čísla občianskeho preukazu a vyberie si jeden z ľubovoľných termínov a časov prehliadok. Bezplatné exkurzie sa konajú každý deň 7., 8. a 9. augusta v časoch o 10:00., 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00. Maximálna kapacita pre účasť na jednom termíne je 80 osôb.

Zdroj: Ketisko M. R. Štefánika
Foto: Wikipédia.org

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.