Tip na prázdniny: 18. Ferdinand PORSCHE Festival

VRATISLAVICE NAD NISOU – Letos již po osmnácté zve Porsche Classic klub Česká Republika ve dnech 2.- 4. 9. 2011 majitele sportovních automobilů Porsche na oslavu nedožitých, tentokrát již 136. narozenin geniálního automobilového konstruktéra a zakladatele automobilek Volkswagen a Porsche, profesora  Dr.Ing.h.c. Ferdinanda Porsche.
Současně si při letošním setkání připomeneme přicházející devadesátiny prvního automobilového závodníka na automobilech Porsche, Jaroslava Juhana.

Ferdinand Porsche se narodil 3. září 1875 v malé obci Maffersdorf, dnes nesoucí český název Vratislavice nad Nisou, ležící na okraji severočeského města Liberec. Právě zde, na severu České republiky, přímo v rodišti Ferdinanda Porsche bude probíhat toto jedinečné setkání a posledních několik let pořádání této akce se z Ferdinand PORSCHE Festivalu stalo největší setkání majitelů automobilů Porsche v České republice, na které přijíždí každý rok stále více vozidel. V roce 2010 bylo registrováno 115 automobilů Porsche všech modelů a roků výroby. Hlavním centrem akce je již po několik let areál místního pivovaru KONRAD, kde sídlí i malé motoristické Automuzeum.

Pro letošní rok jsou poprvé pozváni na toto setkání také majitelé vzduchem chlazených automobilů VW (KdF), neboť právě konstrukcí lidového vozu Volkswagen se Ferdinand Porsche proslavil po celém světě. Technický základ vozu VW byl použit i u prvních sportovních automobilů porsche 356 a tak jsou si obě automobilky velmi úzce příbuzné. Dokazuje to i současný stav, kdy jsou obě automobilky začleněny ve společném koncernu VW.

Program 18. Ferdinand Porsche Festivalu 2011:

Pátek, 2. 9. 2011
* od 14.00 hodin – přijezd prvních účastníků do areálu pivovaru Konrad, Vratislavice n/N, registrace, vzájemné seznámení účastníků, prohlídka Automuzea
* v 18.00 hodin – tradiční spanilá jízda městem Vratislavice nad Nisou a Liberec, zakončená společnou večeří ale tentokrát né na horském hotelu Ještěd, ale na vyhlídce Rašovka.

Sobota, 3. 9. 2011 (den 136. narozenin Ferdinanda Porsche)
* od  9.00 hodin – příjezd účastníků setkání do pivovaru KONRAD, Vratislavice n/N
– oficiální registrace automobilů Porsche pro zapsání rekordu v počtu vozů porsche do České knihy rekordů.
* od 11.00 hodin – individuální jízdy účastníků po stopách Ferdinanda Porsche (rodný dům, škola, kostel, památník F.Porsche, rodinná hrobka
* ve 12.00 hodin – oficiální uvítání nositelů příjmení Porsche, Porsch, Porš
* ve 13.00 hodin – vyhlášení oficiálního Českého rekordu v počtu vozů Porsche
– společné fotografování
* ve 14.00 hodin – start účastníků do Carrera Panamericana Rallye
*  v 16.30 hodin –   vyhlášení a předání cen vypsaných kategorií setkání
(nejstarší Porsche 356, 911, 912, 914, 924, 944, 928, a další)
* od 18.00 hodin – společné posezení v pivovarském šenku
(beseda se zajímavými lidmi na téma “Porsche”)
* během celého dne 9.00 – 18.00 hodin – bude na vyhrazeném prostoru probíhat Porsche Market, s možností nabídnout k prodeji jak celé auto Porsche či vzduchem chlazené VW nebo jenom jednotlivé díly, příslušenství, doplňky, literaturu a podobně.

Ukončení sobotního programu v pozdních nočních hodinách

neděle 4. 9. 2011
* v 10.00 hodin – setkání před libereckou radnicí na náměstí Dr. Eduarda Beneše
* v 11.00 hodin  – společný odjezd na zajímavou exkurzi a společný oběd
* ve 14.00 hodin – ukončení Ferdinand PORSCHE Festivalu 2011

Během celého víkendu bude probíhat další doprovodný program, jako setkání nositelů příjmení Porsche, Porsch, Porš a podobně.

Účastnický poplatek činí: 300,- Kč za automobil, + 50,- Kč za každou osobu mimo řidiče. Hradí se při registraci na vjezdu do areálu pivovaru Konrad.
Ubytování během setkání si každý účastník zajišťuje sám.

V Liberci a okolí je dostatek hotelů, penzionů i ubytoven s různou nabídkou komfortu a cen. Informace a reservaci si můžete nejlépe zajistit na: www.liberec-ubytovani.cz

Pokud si potrpíte na konfort, tak je možnost ubytování v **** Hotelu Babylon. Bohužel, slíbenou slevu 50% z ceny, tak jako jsme měli v minulých letech, a ještě počátkem léta nám ji potvrdili, nám Hotel Babylon 3 týdny před akcí zrušil. Zájemci o ubytování v kempu mají možnost uspokojit své požadavky v libereckém Autokempu Liberec – Pavlovice.

Zdroj: Porsche Classic klub Česká Republika

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.