Tip na október: Rajecká Anča 2015

22 M131.1443 Rajecke TepliceŽILINA, RAJEC – Považské múzeum v Žiline (PMZA) v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina organizujú cez víkend 10. a 11. októbra 2015 nostalgickú jazdu Rajeckou Ančou po trati Žilina – Rajec.

Drevený historický motorový vozeň M 131.1443 Hurvínek v tomto roku oslavuje 60 rokov od svojho narodenia v závode Tatra Studénka (1955). Zo Žiliny bude Hurvínek odchádzať po oba dni o 09:30 a 13:30, z Rajca o 11:30 a 15:30. „Pre cestujúcich, ktorí vystúpia na zastávke Rajecké Teplice, je pripravených niekoľko prekvapení. Privítame ich v našom múzeu dopravy nachádzajúcom sa v priestoroch budovy zastávky. Múzeum bude špeciálne na toto podujatie doplnené o niekoľko nových exponátov. Prehliadku múzea zdarma majú všetci, ktorí prídu v rovnošate železničiara alebo vodiča autobusu a doživotný vstup do múzea bude mať zdarma ten, kto podaruje do expozície predmet viažuci sa k histórii dopravy,“ povedal historik PMZA Peter Šimko. Pripravené budú aj súťaže pre deti a návštevníci si budú môcť vyskúšať vystavené historické motocykly. V nedeľu po príchode popoludňajšieho vlaku zo Žiliny zahrá všetkým dychová hudba Fatranka.

Cestovné vo vlaku bude 1,- € pre dospelých, 0,50 € pre deti od 6 do 15 rokov. Deti do 6 rokov sa prepravujú zdarma. Iné zľavy sa neuznávajú. Vstupné do múzea dopravy je podľa platného cenníka.

Zdroj: Považské múzeum Žilina
Foto: Archív

Rajecka Anca 2015

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.