Tip na november: Retro oslavy 17. novembra v Dojči

13 Skoda 105L - VBVážení spoluobčania, domáci aj cezpoľní, pozývame Vás dňa 17.novembra 2014 od 12,oo hod. na IV. ročník recesistickej akcie v Dojči, ktorým si pripomenieme novembrové udalosti z roku 1989.

Pri spomienke na 25. výročie novembrových udalostí z roku 1989, ktoré sa do histórie zapísali ako sametová revolúcia, sa nám slová hľadajú ťažko. Chceme však pripomenúť, že po páde socializmu a zmene režimu, máme síce slobodu, ale dostali sme sa do tzv. demokracie určitých oligarchov, ktorí dnes ovládajú celé Slovensko. Pri tejto príležitosti by sme chceli poukázať na spravodlivosť demokracie, ktorá prišla zo západu na Slovensko, ako ju propaguje Európska únia. Spravodlivosť v tejto EÚ sa stále delí na východný a západný blok, kde západný svet má stále väčšie výhody ako východný. Na Slovensku, ktoré je v EÚ považované za východ, nám to pripadá ako diskriminácia. Do dnes nemôžeme pochopiť : prečo naše vlády, ktoré nám tu od revolúcie za 25 rokov vládli, nechali rozkradnúť naše národné podniky, ktoré nám niesli do štátneho rozpočtu a národného dôchodku zlaté vajcia ? Prečo sa Slovensko stále zadlžuje ? Prečo Slovensko platí peniaze napríklad bankám do Grécka, keď je samo zadlžené ? Súhlasí s tým občan Slovenska, ktorý platí dane ? Položme si otázku sami za seba : Kto je za to zodpovedný ? Občan alebo politici, ktorých sme si vo voľbách zvolili ? Ťažko je teraz hľadať vinníka, keď tu nefunguje súdnictvo, polícia ani prokuratúra, keď štátni zam estnanci sú spájaní s nevyriešenými korupčnými kauzami, tí štátni zamestnanci, ktorí by mali hájiť záujmy občana ?

Preto sa snažím pripomínať 17. novembra ako víťazstvo nad socialistickým režimom, nad toľko kritizovaným režimom, za ktorého naši otcovia a dedovia vybudovali fabriky a my sme ich nechali ľahostajne rozkradnúť politikmi, ktorých sme si demokraticky zvolili.

Slobodu síce máme, ale o to sme niektorí chudobnejší. Na Slovensku nemáme pre našich ľudí prácu a preto musíme za ňou cestovať do zahraničia, čo nám rozdeľuje rodiny.

Zamyslime sa všetci nad tým koho si volíme, komu dávame do rúk obrovskú moc. Je to aj na zodpovednosti každého z nás.

Stano Skala

17_november-2014

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.