Tip na november: Burza modelářů a Mikulášský vlak

PARDUBICE – Ačkoliv je podzim a železniční muzeum v Rosicích n.L. je již zavřené, členové Pardubického spolku historie železniční dopravy ani teď nezahálí. Opravují motoráčky, exponáty, chystají daší vozidla či vybavení muzea pro novou sezónu. Do konce letošního roku ale také chystají ještě ledacos zajímavého zejména pro rodiny s dětmi.

Tuto sobotu 2. listopadu 2013 se koná modelářská “burza”, která zujme nejen milovníky malých mašinek, ale i sběratele všeho okolo železnice. Je tu možnost se přijít jen podívat nebo něco vyměnit, prodat, či koupit. Nebude chybět ani stánek s odbornou literaturou, či pohlednicemi musea Rosice n.L.. Místo konání je tradiční – kulturní místnost Depa kolejových vozidel PJ Pardubice, vstup z ulice Na Staré poště. Z Palachovy třídy se sem dostanete pěšky po schodech za podjezdem naproti Kávovinám, nebo autem  ulicí Milheimova a V Ráji. Otevřeno je v čase 08.00 – 11.00.

Vstupné je pouhých 10,-Kč a pro děti do 6-ti let je vstup zdarma. Nechybí ani drobné občerstvení. Podrobnosti naleznete na http://www.pshzd.cz/burzy.html. Letos je tomu dvacet sedm let, co se poprvé v Pardubicích konala akce zaměřená na nákup, prodej a výměnu železničních modelů.

Také se nezadržitelně blíží jízda Mikulášského vlaku, který vyjede v sobotu 23. listopadu 2012. Odjezd z Pardubického hlavního nádraží je v 9.05 a návrat tamtéž v 13:58. Cílovou stanicí historického motoráčku jsou Choltice, kde bude doprovodný program – na nádraží možnost občerstvení dobrým vínem (i svařeným), teplá uzenina a také nějaké překvapení. V Cholticích umožněna prohlídka zámku a městečka. Pro hůře chodící a nebo rodiny s malými dětmi připravena kyvadlová doprava v úseku nádraží – střed města a zpět. Kyvadlová doprava je bezplatná. Doporučujeme využít návštěvu Choltic, kde je leccos zajímavého.

Jízdni řád:

09:05 ↓ Pardubice ↑ 13:58
09:43 ↓   Choltice   ↑ 13:20

Nadílka ve vlaku začíná ve 12.15. Pouze pro účastníky platící plnou cenu.

Cena 140,- Kč. V ceně nejen cesta vlakem, ale také čert, Mikuláš a drobná nadílka pro děti. Čert s Mikulášem pak s vámi pojedou při cestě zpět. Kdo zlobil, může skončit v pytli.

Ve vlaku za jízdy i za pobytu k dispozici drobné občerstvení v prostředním voze.

Výletní vlak pro doplnění akce

Pro zájemce zejména z Choltic a okolí vlak dále pokračuje do Heřmanova Městce a zpět. Pro cestující z Pardubic v ceně vstupenky mikulášského vlaku. Pro cestující z Choltic, H.Městce či Jeníkovic cena vstupenky 20,-Kč jedním směrem, zlevněná 15,-. V této ceně není Mikulášská nadílka.

Jízdni řád:

10:40 ↓  Choltice – odjezd  ↑ 11:10
10:45 ↓     Jeníkovice           ↑ 11:05
10:50 ↓ Heřmanův Městec ↑ 11:00

Ve vlaku za jízdy i za pobytu k dispozici drobné občerstvení v prostředním voze.

Zdroj: Pardubický spolok histórie železničnej dopravy

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.