Tip na marec: Zahájenie sezóny na Švestkovej dráhe

LOVOSICE, MOST – Od 30. marca do 27. októbra 2019 bude spoločnosť AŽD Praha v spolupráci s Ústeckým krajom na trati Lovosice – Most a späť prevádzkovať novú turistickú linku s označením T4. Motorový vozeň 831, ktorý má spoločnosť prenajatý od spoločnosti Railsystem, bude premávať cez víkendy a sviatky 3x denne. Prevádzková záloha bude tvorená motorovými vozňami radu 810 a dvoma prívesnými vozňami radu 010 vo farbách AŽD Praha. Vo vlaku platia prepravné a tarifné podmienky Integrovaného dopravného systému Dopravy Ústeckého kraja.

V sobotu 30. marca 2019 bude okrem pravidelných spojov vypravený aj mimoriadny parný vlak z Ústí nad Labem vedený rušňom 477.0 „Papagáj“ s bufetovým vozňom a štyrmi historickými vozňami.

Vďaka novej turistickej linke môžete navštíviť:
Zrúcaniny hradov Košťálov, Oltářík (Hrádek) a zámku Skalka, Borečský vrch
Lovoš  – dvojvrchol – (570 m.n.m.)
Múzeum českého granátu Třebenice
Múzeum Ulriky von Levetzow, zámok a vinárstvo Třebívlice
Presunutý kostol nanebovzatia Panny Márie v Moste
Hrad Hněvín

Upozorňujeme Vás, že preprava bicyklov je obmedzená na 5 ks. V prípade záujmu o prepravu väčšieho počtu bicyklov je nutné dopredu kontaktovať dopravcu e-mailom na T4linka@azd.cz. V prípade otázok na prevádzku linky T4 môžete kontaktovať spoločnosť AŽD Praha na vyššie uvedený e-mail a počas víkendov a sviatkov aj na telefónnom čísle +420 723 178 217.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: Švestková dráha

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.