Tip na marec: Slávnostné otvorenie novej trolejbusovej trate v Bratislave

BRATISLAVA – V utorok 27. marca 2012 sa o 15 hodine za účasti primátora Milana Ftáčnika, GR DPB Ľubomíra Belfiho a GR spoločnosti ELZA v trolejbusovej vozovni Hroboňova uskutoční slávnostné uvedenie do prevádzky novej trolejbusovej trate Pražská – Hroboňova. DPB si na tento deň pre návštevníkov pripravil jedno prekvapenie v podobe historického trolejbusu Škoda 9Tr H 25 #152 tzv. „Stykačka“.

Trolejbus by mal pravdepodobne premávať po novej linke 64. Bratislavčania mohli 24. marca 2012 „Stykačku“ spozorovať v centre mesta, na Hlavnej stanici alebo aj na Dolných honoch. Nemusia sa však obávať. Tento krát nešlo o komerečnú ale iba skúšobnú jazdu, ktorú bolo potreba vykonať, aby sa zistili prípadne závady, kvôli ktorým by sa mohla jazda predčasne ukončiť. Našťastie neboli žiadne poruchy zistené a trolejbus by sa teda mal otvárania zúčastniť.

Portál Veterany.eu má aj jedinečné fotografie z tejto jazdy a tým pádom ho má zachytený aj na miestach kde sa trolejbus nevyskytne. Ako napríklad Hlavná stanica, Miletičova, Prievozská či Dolné hony. Samozrejme nechýbajú ani fotografie z novej trate na Pražskej, na ktorej máme ako prvý zachytený historický trolejbus.

Text a foto: Martin Žarnovický

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.