Tip na marec: Classic Show Brno 2013

BRNO – V prostorách Wannieck Gallery vedle brněnské Vaňkovky proběhne ve dnech 15.–17. března 2013 veletrh historických vozidel a firem podnikajících v tomto oboru – Classic Show Brno 2013. Classic Show Brno 2013 je třetí ročník prodejního veletrhu historických automobilů, motocyklů, náhradních dílů a renovačních dílen v České republice, který se koná pod záštitou primátora města Brna pana Romana Onderky.

K vidění bude bohatý výběr vystavených klasických vozů, ucelený přehled firem, zboží a služeb pro veteránisty. Letošní novinkou bude aukce historických vozidel a sběratelských předmětů společnosti Auctum. Po celý víkend budou probíhat odborné přednášky například o výrobě kopií závodních vozů Bugatti, o závodech 500 km slovenských a přehlídky dobové módy 20. a 30. let a 50. a 60. let.

Partnerem letošního ročníku Classic Show Brno je firma Zetor, která vždy patřila k předním strojírenským podnikům u nás. Brněnský výrobce moderních traktorů má za sebou velmi úspěšný rok. Nedávno představil nový model Zetor Major – menší kompaktní traktor ve výkonové kategorii do 80 koní.

Návštěvníci Classic Show Brno 2013 si kromě tohoto modelu prohlédnou i nový model traktoru Forterra HSX a samozřejmě budou mít možnost připomenout si nejslavnější modely historických zetorů. Chybět nebude jak všestranný dvouválcový Zetor 25, tak ani speciální pásový traktor Zetor 2023.

Společnost bude traktorům Zetor na venkovní ploše před Wannieck Gallery tvořit linkový autobus Škoda 706 RTO, který z totálního vraku kompletně renovovali pánové ze společnosti Interlog, specializující se právě na opravy autobusů.

Letos je tomu právě 50 let od zahájení výroby vozu Porsche 911. K celosvětovým oslavám výročí přispěje firma Auto Bejda, která na Classic Show Brno 2013 vystaví tento nejslavnější model automobilky ve stavu probíhající renovace a zároveň kompletně renovovaný motor modelu 911.

Pro renovátory bude zajisté zajímavá expozice firmy BKP, výrobce tmelů a plničů a přípravků pro údržbu karoserií. Mezi tradiční vystavovatele Classic Show Brno patří Truhlářství Hemzal, které letos návštěvníkům předvede nově dokončený vůz Delahaye se sportovní karoserií ve stylu francouzské karosárny Labourdette.

Poprvé v České republice!

Na Classic Show Brno 2013 bude mít premiéru nový motocykl Norton Commando 961, který do Brna přiveze společnost MR43. Anglická značka Norton obnovila výrobu motocyklů v roce 2009 a nový stroj pojmenovala Commando podle motocyklu, který se vyráběl do poloviny sedmdesátých let. Pro tuto mimořádnou příležitost připravil pořadatel Classic Show Brno 2013 návštěvníkům speciální expozici historických závodních motocyklů Norton, které proslavily anglickou motocyklovou konstrukci po celém světě.

Další premiéru bude mít několik strojů z unikátní kolekce motocyklů firmy Montyjawa. Dosud nikdy nebyly v České republice vystaveny exotické značky Socovel, JW Laser, Tarbo, Yezdi, Xing-fu anebo Italjet. Všechny je spojuje původ v československých strojích Jawa nebo ČZ, které sloužily za vzor výrobcům v Itálii, Francii, ale také v Turecku, Indii a Číně.

Muzea a kluby historických vozidel

Klub F3 vystaví vůz Zdeňka Křivohlavého, který byl postaven panem Chylíkem v Brně roku 1964. Jeho největšími úspěchy bylo vítězství v závodě v Terezíně roku 1966 a 4. místo v závodě o Pohár Prachovských skal roku 1970. Vůz je po čerstvé renovaci, v podobě, jak jezdil v Brně roku 1968.

Velorex klub představí jeden ze tří prototypů nákladního čtyřkolového vozíku s laminátovou kabinou Velorex 435 D. Na stánku tohoto aktivního klubu bude vystaven také funkční model velorexu s motorem Stadion. Nebude chybět již tradiční vystavovatel Classic Show Brno – klub majitelů motocyklů Ogar.

Muzeum motorových kol Horní Radouň bude vystavovat předválečné dámské motocykle.

Muzeum Ladislava Samohýla ze Zlína přiveze ikonu závodních tratí dvacátých a třicátých let, vůz Bugatti 35, a také její novodobou kopii nazývanou 35 Nostalgic Edition, která vzniká ve zlínských dílnách. Město Zlín má bohatou tradici výroby pneumatik a na stánku tohoto muzea se budou prodávat nové pneumatiky na historická vozidla o rozměru 19×4,5.
Předběžný program: 

Pátek 15. 3. 2013

• pro veřejnost od 12:00 do 20:00:
• v 15:00 slavnostní zahájení Classic Show Brno 2013

Sobota 16. 3. 2013

• pro veřejnost od 09:00 do 20:00
• moderované módní přehlídky
• od 14:00 aukce v bočním sále

Neděle 17. 3. 2013

• pro veřejnost od 09:00 do 15:00
• v 11:00 slavnostní vyhlášení a předávání cen

Zdroj: http://www.classicshow.cz/category/atuality/

 

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.