Tip na máj: Prvomájový Veterán Festival 2013

LIBEREC, VRASTISLAVICE NAD NISOU – Tak, jako v minulých letech, pořádá Automuzeum na státní svátek 1.května 2013 v areálu vratislavického pivovaru Konrad, velké setkání majitelů historických vozidel –Prvomájový Veterán Festival.

Setkání je pořádáno k otevření nové veteránské motoristické sezóny 2013 Libereckého regionu a současně i nové výstavní sezóny motoristického muzea Automuzeum.cz.

I přesto, že v letošním roce bude Automuzeum výrazně omezeno výstavním prostorem, nabídne k prohlídce opět velmi zajímavé exponáty z historie motorismu.

Do Vratislavického pivovaru Konrad, na okraji Liberce, jsou zváni majitelé i příznivci historických automobilů imotocyklů mnoha roků výroby, všech značek i všech kategorií.

Program v areálu vratislavického pivovaru Konrad bude probíhat od 09:00.

Prvomájový Veterán Festival 2013:

* Setkání a výstava historických vozidel starších 30 let
* Prezentace klubů a sdružení historických vozidel Liberecké kraje
* Soutěž o nejstarší platnou SPZ okresu Liberec ( LI ), která přijede na automobilu.
* Testace a pravidelné přetestace HV
* Motoristická burza dílů
* Exkurze do pivovaru
* Automuzeum

60 let založení značky LIAZ, 10:00 – 14:00:

* II. setkání bývalých zaměstnanců LIAZ po ukončení výroby
* Výstava historických autobusů a nákladních automobilů Škoda 706 a LIAZ.
* Autogramiáda některých bývalých jezdců LIAZu na soutěži Paris-Dakar
* Jízdy historickými autobusy
* K dobré náladě zahraje jablonecká country kapela VOLUPSIJE.
* 14:00 odjezd na spanilou jízdu do Jablonce n/N – Rýnovic do bývalého areálu LIAZ
15:30 ukončení akce

Na akci jsou zváni všichni majitelé nákladních automobilů a autobusů Škoda 706 / LIAZ, jejichž vozy jsou ve vystavovatelném stavu.
Účastníci setkání s vozidly mají vjezd do areálu pivovaru zdarma.
Každé zúčastněné vozidlo Škoda 706 / LIAZ obdrží drobnou upomínku.

Liberecký okruh – o pohár LVT

* Jízda pravidelnosti „Liberecký okruh“ okolo přehrady po bývalé trati Libereckého okruhu z padesátých a šedesátých let.
* Registrace účastníků v Automuzeu po příjezdu do pivovaru Konrad (startovné 100,- Kč)
* Třikrát měřená jízdy po levém břehu Liberecké přehrady.
* Po absolvování jízd návrat zpět do areálu pivovaru Konrad
Občerstvení bude zajištěno v Pivovarské restauraci a také u venkovních stánků.
Účastníci s veterány, diváci i prodejci na burzu mají vstup do areálu pivovaru zdarma.
Veškerá účast historických vozidel je dobrovolná a není vázaná na předběžnou přihlášku.

Polední Klubová beseda v Automuzeu:

Vzhledem k tomu, že na 1.května letos vychází i 1.středa v měsíci, uskuteční se klubová beseda jako součást Prvomájového festivlau, mimořádně od 12:00 v hlavní hale Automuzea.

Vstupné do areálu pivovaru bude 50,- Kč / osobu. Kdo však přinese Automuzeu staré fotografie z výroby či provozu vozů Škoda 706, / LIAZ, plakáty, publikace či jiný zajímavý materiál z historie n.p. LIAZ, bude mít vstup zdarma.

Historie Liazu:

V lednu roku 1953 byl ustanoven n.p. LIAZ s hlavím sídlem v Jablonci nad Nisou – Rýnovicích a pobočnými závody v Liberci, Mnichově Hradišti a později i dalších místech naší republiky. Od počátku se zde vyráběly nákladní automobily Škoda, později LIAZ a zpočátku také autobusy řady Škoda 706, než je převzala vysokomýtská Karosa. Celý tento významný strojírenský komplex ještě před 25 lety dával práci několika tisícům zaměstnanců, kteří si hrdě říkali „LIAZáci“. Po sametové revoluci ale již LIAZ nestačil na silnou západní konkurenci a po několika marných pokusech oživit výrobu, byly brány podniku LIAZ uzavřeny.

V roce 2007 uspořádalo občanské sdružení AUTOMUZEUM.CZ v areálu vratislavského pivovaru Konrad akci nazvanou „Setkání LIAZáků“, kam pozvalo bývalé zaměstnance n.p. LIAZ ke společnému setkání. Na akci se sjelo až nečekaně mnoho pamětníků již zašlé slávy tohoto kdysi významného výrobce nákladních vozidel a celkovou kulisu doplňovaly dnes již historické automobily a autobusy Škoda 706, slavné závodní vozy LIAZ Dakar a dokonce i nejnovější produkty nástupce jabloneckého LIAZu, nákladní vozy a autobusy TEDOM. Celá akce se setkala s neuvěřitelným zájmem a na setkání se sjeli stovky bývalých zaměstnanců nejen z okolí, ale dokonce přijelo i několik pamětníků žijících dnes v zahraničí. Setkání bývalých spolupracovníků po mnoha letech bylo krásným připomenutím kdysi slavné značky LIAZ.

Zdroj: www.automuzeum.cz a www.liaz.cz

návštevníkov videlo článok

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.