Tip na máj: Bratislava – Boje v meste 1945

BRATISLAVA – bratislavský Klub vojenskej histórie CARPATHIA v spolupráci s Klubom vojenskej histórie SLOVENSKO a so Slovenským klubom historických vojenských vozidiel SAHARA OD ROKU 2008 organizujú rekonštrukcie bojov z roku 1945. Miesta ukážok ako železničná stanica Bratislava-Východ (Rendez), Bratislavský hrad, či Jurajov dvor približujú reálne bojiská, kde sa odohrávali oslobodzovacie boje o naše hlavné mesto.

Zmyslom týchto rekonštrukcií je pripomínať udalosti z konca druhej svetovej vojny.  Je veľmi dôležité nezabudnúť na hrôzy vojny, na stá tisíce padlých, ktorí položili svoje živote za slobodu, zato že môžeme dnes žiť v pokoji a miery. Mier je pre dnešnú generáciu samozrejmosť, čo je iste dobré. Ale dôležité je uvedomiť si aká cena bola zaplatená za mier.

Preto aj sa aj tento rok pri príležitosti osláv Dňa víťazstva nad fašizmom v stredu 8. mája 2013 uskutoční ďalšie podujatie spojené s ukážkami bojov v uliciach Bratislavy, jazdou historických vozidiel a ďalšími sprievodnými aktivitami pod názvom  „BOJE V MESTE 1945“.

Program:

14.00 a 16.00 ukážky historických bojov 1945
15.00 – 15.30 prezentácia techniky na Jesenského ulici
14:00 – 17:00 výstava techniky na Námestí Eugena Suchoňa (pri Redute)

Bratislava – Boje v meste 1945 (videopozvánka 2013)

Týmto podujatím sa aj Bratislava ako hlavné mesto SR, zaraďuje medzi tie európske metropoly, ktoré si udalosti našich moderných dejín z obdobia 2.svetovej vojny každoročne pripomínajú.

Zdroj: KVH Carpathia

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.