Tip na jún: Historická električka pre najmenších

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava vypraví na Medzinárodný deň detí  – piatok 1. júna 2012 v popoludňajších hodinách historickú električku DPMB ≠38, ktorá tých najmenších, ale aj dospelých prevezie centrom hlavného mesta. Premávať bude v polhodinových intervaloch od 13:00 do 19:00 po trase Nám. Ľ. Štúra – Šafárikovo nám. – Štúrova – Nám. SNP – Obchodná – Radlinského – Vazovova – Krížna – Špitálska – Jesenského – Nám. Ľ. Štúra.

Zo zastávky „Nám. Ľ. Štúra“ je prvý odchod o 13:00, posledný o 18:30. Spoj o 18:59 ide po Floriánske námestie a ďalej ako L7 k ŽST Vinohrady. Zo zastávky „Vazovova“ je prvý odchod o 13:15, posledný o 18:45.

Električka bude pripravená najmä pre najmenších, ktorým chce DPB v rámci osláv Dňa detí spríjemniť popoludnie v Bratislave. Okrem sladkého prekvapenia čaká pre cestujúcich aj ďalší bonus: historickou električkou budú môcť cestovať všetci bezplatne.

Pre tých, ktorí by sa chceli dozvedieť niečo o histórii tohto unikátneho vozidla, budú na električkách vyvesené letáčiky s informáciami a k dispozícii bude aj vodič, ktorý zodpovie na všetky zvedavé otázky.

Stručné údaje o električke:

Električka bola vyrobená vo vlastných dielňach Dopravného podniku mesta Bratislavy v roku 1958 ako náhrada za „Päťokeňák“ #38. Konštrukcia vozňa a podvozok vychádza z vlečných vozňov SGP. Vozeň sa začal sa stavať pre neistotu prevádzkovania električiek T2 na rozchode 1000 mm a už od výroby bol jednosmerný. Stal sa poslednou dvojnápravovou električkou skonštruovanou v bývalom Československu.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava, a.s.
Upravil: Jaroslav Filo
Foto: Archív

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.