Tip na január: 85 rokov autobusovej linky Praha – Poděbrady

85let_podebrady 3PRAHA, PODĚBRADY – Pätnásteho januára 1929 bola začatá premávka autobusovej linky Československých štátnych dráh medzi kúpeľmi v Poděbradech a Náměstím Republiky v Prahe. Jazda autobusom vtedy trvala 100 minút a zaisťovala spojenie medziľahlých obcí na trase s Prahou i Poděbradmi.

V časti tejto historickej trasy dnes jazdí linka Pražskej integrované dopravy č. 398, ktorá bola do Poděbrad predlžená vďaka rozšíreniu integrácie v júny 2012. Oproti stavu pred 85 rokmi však dnes autobusy jazdia častejšie a svoju púť končia v Prahe pri stanice metra B Čierny Most.

V sobotu 25. januára 2014 sa bude konať slávnostné pripomenutie 85. výročia tejto linky o 11:00 v Zimných kúpeloch v Poděbradoch. Vydať sa tam môžete historickými autobusmi Škoda 706 RTO s vlekom a Škoda 706 RO, ktoré budu mať z Černého Mostu odchod o o9:45.  V programe sú zahrnuté aj historické jazdy medzi Poděbradmi a Sadskou. O 14:05 odídu historické autobusy z Poděbrad naspať do Prahy na Černý Most. Jazdy týmito vozidlami budu bezplatné, vzhľadom k obmedzenej kapacite doporuč ujeme zarezervovať si účasť na spoji o 09:45 z Prahy alebo v 14:05 z Poděbrad na e-mailovej adrese akce@ropid.cz.

Zdroj: http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=11443&secid=1 a http://www.ropid.cz/

85let_podebrady

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.