Tip na apríl: Prvý parný deň (aktualizované)

CIMG5501BRATISLAVA – 16. apríla 2011 sa uskutoční podujatie s názvom Prvý parný deň – otvorenie sezóny v Železničnom múzeu Bratislava východ. Pri tejto príležitosti budú mať návštevníci možnosť odviezť sa na stanovišti parného rušňa, povoziť sa na osobnej i nákladnej motorovej drezíne alebo pozrieť si filmy so železničnou tematikou, ktoré budeme premietať v budove trubkárne. Veľkým lákadlom pre deti bude funkčné modulové koľajisko, ktoré je umiestnené na prízemí administratívnej budovy. V areáli múzea budú vystavené historické železničné vozidlá, sprístupnené budú všetky expozície, pričom v stanovených časoch sa uskutočnia ich prehliadky s odborným výkladom.

Počas dňa bude niekoľkokrát premávať medzi areálom múzea a bratislavskou hlavnou stanicou historický motorový vlak, ktorý budú návštevníci môcť využiť na dopravu do múzea a naspäť.

Múzejno-dokumentačné centrum železníc v spolupráci s Klubom priateľov histórie železničnej dopravy a Klubom železničnej nostalgie a klubom železničných modelárov Rendez Vás pozýva na otvorenie novej sezóny v železničnom múzeu a prezentáciu historických železničných vozidiel a historickej železničnej techniky do bývalého rušňového depa Bratislava východ (RENDEZ). V depe bude možnosť povoziť sa na motorovej drezine alebo na stanovišti parného rušňa ako aj pozrieť si historické železničné vozidlá z blízka.
Počas akcie plánujeme organizovať tieto sprievodné podujatia:
* Prezentácia modulového koľajiska
* Premietanie filmov so železničnou tematikou
* Jazda na stanovišti parného rušňa a na motorových drezínach
* Expozícia železničného vodárenstva a dielenskej techniky

Múzeum bude otvorené v tento deň od 10:00 do 18:00 a vstup do areálu bude voľný.

Pri tejto príležitosti si budú môcť návštevníci pozrieť výstavu historických železničných vozidiel, môžu sa odviezť na stanovišti parného rušňa 331.037 alebo na motorovej drezíne Tatra T 14/52 Vm 0536000. Počas celého dňa budú voľne prístupné expozície, pričom o 11:00, 13:30 a 15:30 sa uskutoční prehliadka múzea aj s odborným výkladom. Na prízemí administratívnej budovy bude v prevádzke modulové koľajisko. Od 14:00 budeme v trubkárni premietať filmy so železničnou tematikou.

Pre záujemcov je tu možnosť odviezť sa mimoriadnym motorovým vlakom medzi bratislavskou hlavnou stanicou a železničným múzeom. Vlak bude premávať podľa nasledujúceho cestovného poriadku:

Bratislava Hlavná stanica odchod                             10:40 12:40 14:40 16:40
Železničné múzeum Bratislava východ príchod 11:00 13:00 15:00 17:00
Železničné múzeum Bratislava východ odchod 12:00 14:00 16:00 18:00
Bratislava Hlavná stanica príchod                            12:20 14:20 16:20 18:20
 
Jednosmerné cestovné vo vlaku bude 1,00 €, deti do 12 rokov cestujú zdarma.

Múzeum je prístupné z lokality Východné (ležiacej medzi Račou a Vajnorami a známej tiež ako „Rendez“) asfaltovou cestou, odbočujúcou z račianskeho konca Dopravnej ulice (medzi zastávkami MHD „Sklabinská“ a „Lokomotívne depo I“) a obchádzajúcou pomedzi sklady, garáže a záhradky račiansky výbežok koľajiska areálu

Ceny atrakcií:
– Jazda na stanovišti parného rušňa  2,00 €,
– Jazda na nákladnej motorovej drezine 0,50 €,
– Jazda na osobnej drezine 2 €

Od tohto dňa bude až do 15. októbra múzeum sprístupnené pre verejnosť každú stredu a sobotu v čase od 10.00 do 17.00.

 

Zdroj: Múzejno-dokumentačné centrum ŽSR a Klub priateľov histórie železničnej dorpavy Bratiskava-Východ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.