Aktuálne: Jazdy historickou súpravou metra 81-71

PRAHA – Do predaja sa dostávajú vstupenky na ďalšie termíny jázd historickou súpravou metra, okrem depa Kačerov a depa Zličín si návštevníci poprvýkrát prehliadnu aj zázemie depa Hostivař.

Jazda historickou súpravou metra vznikla v rámci projektu HKHMP „Zážitková turistika“, ktorý ponúka záujemcom o nevšedné skúsenosti možnosť zaspomínať si na časy minulé. Trojvozová, respektíve päťvozová súprava vyjde na cestu vždy raz mesačne v maximálnom  počte 90 cestujúcich na jednu prehliadku. Prehliadka sa koná dvakrát denne, a to vždy v sobotu od 10:00 do 14.00. Celý program trvá približne dve hodiny. Cena vstupenky je 150,- , deti do 10 rokov majú v prítomnosti rodiča vstup zdarma.

V máji si návštevníci budú môcť po prvýkrát pozrieť depa Hostivař, odkiaľ sa z haly následne odvezú historickou súpravou metra typu 81-71 za nevšedným poznaním zaujímavých miest a zákutí trati A.

Termíny a miesta konania jázd:

20. apríla 2013 (Depo Kačerov, VYPREDANÉ)
18. mája 2013 (Depo Hostivař, VYPREDANÉ)
15. júna 2013 (Depo Kačerov, VYPREDANÉ)
20. júla 2013 (Depo Kačerov)
17. augusta 2013 (Depo Zličín, VYPREDANÉ)

Zdroj: Dopravný podnik Praha, a.s.
Spracoval: Jaroslav Filo
Foto: www.metrovize.wbs.cz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.