Tip na advent: Železničný Mikuláš na trati Košice – Prešov

KOŠICE, PREŠOV – Príjemne vyhriate  vagóny starého motoráku, rozžiarené očká tých najmenších a spokojnosť rodičov.  Aj to by chceli už tretíkrát po sebe dosiahnuť, na koľajach Košicami a Prešovom, Mikuláš, anjeli a čerti z Klubu historických koľajových vozidiel, ktorí aj tento rok pripravili pre širokú verejnosť nostalgické mikulášske jazdy na trati Košice – Prešov – Košice, ktoré sa uskutočnia v sobotu 3. decembra 2011.

Mimoriadne až tri jazdy

Po minuloročných skúsenostiach a veľkom záujme, pripravili členovia klubu v spolupráci so ŽSR a MDC v tomto roku až tri páry historických vlakov. Deťúrence a ich rodičia si tak môžu ešte lepšie vybrať, ktorá jazda im bude viac vyhovovať.  Mysleli sme aj na cestujúcich z metropoly Šariša, aby sa mohli odviesť do Košíc a späť. Tomu sme prispôsobili aj cestovný poriadok:

Mimoriadny historický mikulášsky vlak:

Odchody z Košíc:  09:00, 11:25 a 13:55
Príchody do Prešova:  09:45, 12:10 a 14:42
Odchody z Prešova:  10:30, 12:30   a 15:05
Príchody do Košíc:  11:05, 13:05   a 15:40

Okrem týchto staníc vlak zastaví pri každej jazde aj v Kysaku, a po dohode a objednávke vopred aj v iných staniciach na trati.

Program:

– počas cesty vlakom bude sv. Mikuláš, anjeli a čerti rozdávať balíčky priamo vo vagónoch. Deti nech si pripravia pesničku alebo básničku. Tie, ktoré sa hanbia, nech si pripravia namaľovaný obrázok. Mikuláša, čerta, a anjelikov budú isto zaujímať
– na konečnej stanici sa môžu deti vyfotografovať s Mikulášom + spoločná fotografia
– návšteva detí u „uja“ výpravcu v dopravnej kancelárii
– možnosť individuálnych predvianočných nákupov v Prešove, resp. Košiciach
– vagóny sú vykurované. Max. rýchlosť vlaku 60 km/hod.
– Mikulášske balíčky pripravujeme v dvoch variantách, ktoré si budete môcť vybrať priamo  pri elektronickej objednávke. Obsahujú sladkosti, cukríky, čokolády, čok. figúrky, sušené alebo čerstvé ovocie a 1 ks rozprávkové CD – Železničné rozprávky alebo 3 ks detských omaľovaniek, príp. iné drobnosti.  (V prípade špeciálnych požiadaviek, napr. diéty alebo choroby: celiakia, cukrovka, alergie a pod., pošlite nám zoznam dovolených vecí.)

Potrebné sú rezervácie:

Už dnes si rezervujte miestenky a mikulášske balíčky pre deti!!! Rezervácie treba nahlásiť a mikulášske balíčky vopred uhradiť najneskôr do 23.11. 2011. Rezervujte sa na adrese: khkv@khkv.sk

Rezervácia je bezplatná a cestovné sa platí priamo vo vlaku. Ako potvrdenie rezervácie si prosím vytlačte akceptačný e-mail. Platnosť rezervácie končí 15 minút pred odchodom vlaku, po tomto termíne nebude rezervácia akceptovaná, do vlaku sa však dostanete – na státie. Organizátor si vyhradzuje právo na obmedzený počet rezervácii.

Úhrada mikulášskeho balíčka:
– prosíme, aby ste, v prípade záujmu o Mikulášsky balíček, uhradili sumu 6,- € / za 1 balíček/  najneskôr do 23. novembra 2011 !!!
– úhrady poštovou poukážkou na adresu: Zuzana Lehotská, Aténska 15, Košice, 040 13
– prevodom na č. účtu v Poštovej banke 12255836/6500

* Cestovné:

(Lístky sa nepredávajú v pokladni ŽSR a ani nikde v predpredaji. Platí sa až vo vlaku.)

Spiatočný (obojsmerný) lístok:
Dospelí:
6,- €
Deti do 12 rokov: 4,- €
Deti do 3 rokov: zadarmo.
Rodinný lístok:  19,- €

Jednosmerný lístok:
Dospelí:
4,- €
Deti do 12 rokov: 3,-Eur
Deti do 3 rokov: zadarmo.

* Cestovné tvorí Váš dobrovoľný príspevok a naša odporúčaná výška pokrýva nevyhnutné náklady na jazdu historickým vlakom. Výťažok z cestovného, ako aj vaše dobrovoľné príspevky, budú použité na opravu a záchranu historického parného rušňa 434.2338.

Ďakujeme.

** Rezervácie a informácie na adrese: khkv@khkv.sk, prípadne na t. č.:  0905 412 322

Teší sa na Vás sv. Mikuláš, anjeli aj čert a samozrejme vykúrené vagóny!

Ľubomír Lehotský
Klub historických koľajových vozidiel pri ruňovom depe Haniskí pri Koščiciach

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.