Tip na advent: Ströck-Weihnachtsbim tram 2019

VIEDEŇ – Dopravný podnik Wiener Linien a pekáreň Strock v čase adventu každoročne vypravujú do ulíc mesta sviatočne vyzdobenú historickú električku a ani tento rok to nebude inak. Od 30. novembra do 22. decembra 2019 si počas adventných víkendov budete môcť opäť dopriať nostalgické jazdy centrom mesta. Vianočná električka bude jazdiť od 13:00 do 18:00 v 50-minútových intervaloch na okružnej trase po okružnej trase Karlsplatz (Otto-Wagner Stadtbahn-Pavillon) – Schwedenplatz – Schottentor-Universität – Burgtheater-Rathaus – Karlsplatz a počas 45-minútovej jazdy prechádza niektorými z hlavných adventných trhov.

Každý cestujúci počas jazdy uvidí slávnostné dekorácie, vypočuje si vianočnú hudbu a dostane sladké pečivo od pekárne Ströck. Cestovný lístok v hodnote 6,- € si zakúpite priamo v električke. Deti do 12 rokov cestujú zdarma v sprievode dospelých. Výťažok z cestovného bude venovaný združeniu Rakúskej spoločnosti pre ME/CFS (Österreichische Gesellschaft für ME/CFS).

Od svojho uvedenia do prevádzky pred 15. rokmi už vianočná električka Wiener Linien a pekáreň Ströck vyzbierali na cestovnom viac ako 100 000,- €, ktoré venovali na charitatívne inštitúcie a akcie.

„Teší nás táto dlhodobá spolupráca s Wiener Linien, vďaka ktorej môžeme finančne pomôcť veľkým charitatívnym projektom a iniciatívam. Na liečbu Syndrómi chronickej únavy ME / CFS, je potrebná veľká výskumná práca. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli tento rok venovať príjmy z cestovných lístkov Rakúskej spoločnosti pre ME / CFS, aby sa v prvom kroku mohla rýchlo rozšíriť situácia v zásobovaní ľudí s touto chorobou v Rakúsku,“ vysvetľuje generálna riaditeľka remeselnej pekárne Ströck Irene Ströck.

Syndróm chronickej únavy (ME / CFS) je závažné multisystémové ochorenie charakterizované masívnou fyzickou a duševnou únavou a príznakmi podobnými chrípke. Rozlišovacím znakom je zhoršenie stavu po záťaži. V Rakúsku trpí ME / CFS približne 25 000 ľudí – dvakrát toľko ako skleróza multiplex. Táto iniciatíva funguje pre postihnutých od roku 2017.

Autor: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.